Bundesliga: Bayern Monachium - Union Berlin. Zobacz gola Roberta Lewandowskiego. Pokonał Rafała Gikiewicza

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / Canal Plus Sport / Robert Lewandowski strzela do siatki Rafała Gikiewicza w meczu Bayern Monachium - Union Berlin w Bundeslidze

Robert Lewandowski nie zatrzymuje się. Polski napastnik wykorzystał sytuację oko w oko z Rafałem Gikiewiczem i podwyższył wynik meczu pomiędzy Bayernem Monachium i 1.FC Union Berlin. Zobacz trafienie polskiego napastnika.

Swoją kapitalną serię podtrzymał Robert Lewandowski, który zdobył gola w 13. klubowym meczu z rzędu. Polski napastnik wpadł między obrońców 1.FC Union Berlin, na chwilę stracił piłkę, ale tuż przed polem karnym ponownie ją przejął i uderzył do siatki z 15. metrów.

"Ten facet jest po prostu nieprawdopodobny" - emocjonował się podczas transmisji na Canal Plus Sport 2 komentator Tomasz Ćwiąkała.

Zobacz tę bramkę:

W ramach 9. kolejki Bundesligi Lewandowski pokonał innego Polaka - Rafała Gikiewicza, który w poprzednim sezonie awansował z Unionem do najwyższej klasy rozgrywkowej w Niemczech. Trzeba przyznać, że napastnik Bayernu Monachium całkowicie zmylił rodaka.

Lewandowski trafił do siatki w 53. minucie i podwyższył wynik meczu na 2:0. W pierwszej połowie bramkę dla Bawarczyków zdobył Benjamin Pavard. Kapitan reprezentacji Polski jeszcze raz umieścił piłkę w bramce, ale sędzia po sygnale z wozu VAR słusznie odgwizdał spalonego. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 2:1.