Bundesliga. Bayer z Werderem na remis. Udany pościg gospodarzy

W sobotnim spotkaniu 9. kolejki Bundesligi Bayer 04 Leverkusen zremisował z Werderem Brema 2:2. Choć Aptekarze szybko zdobyli gola, to w drugiej połowie musieli odrabiać straty.

Łukasz Witczyk
Zdjęcie z meczu Bayer Leverkusen - Werder Brema Getty Images / TF-Images / Zdjęcie z meczu Bayer Leverkusen - Werder Brema
Faworytem spotkania był Bayer 04 Leverkusen, który zajmował wyższe miejsce w ligowej tabeli. Gospodarze już w 4. minucie objęli prowadzenie po tym, jak Omer Toprak skierował piłkę do własnej bramki. Aptekarze skupili się na defensywie, a przyjezdni coraz śmielej atakowali. Werder robił wszystko, by doprowadzić do wyrównania.

To udało się w 40. minucie. Goście mieli jednak sporo szczęścia. Z blisko trzydziestu metrów huknął Milot Rashica, a piłka odbiła się jeszcze od interweniującego Aleksandara Dragovicia i kompletnie zmyliła bramkarza Lukasa Hradeckiego. Werder poszedł za ciosem. Tuż po wznowieniu gry goście prowadzili, a wszystko za sprawą Davy'ego Klaassena.

Bayer zdołał doprowadzić do remisu. W 58. minucie ze skrzydła precyzyjnym podaniem popisał się Karim Bellarabi, a Lucas Alario tylko dostawił nogę i pokonał golkipera rywali.

Bayer 04 Leverkusen - Werder Brema 2:2 (1:1)
1:0 - Omer Toprak (sam.) 4'
1:1 - Milot Rashica 40'
1:2 - Davy Klaassen 48'
2:2 - Lucas Alario 58'