Totolotek Puchar Polski. Awans Piasta Gliwice, Rakowa Częstochowa i Legii II Warszawa

Bez straty gola do 1/8 finału Pucharu Polski awansował mistrz Polski, Piast Gliwice i beniaminek PKO Ekstraklasy, Raków Częstochowa. W następnej rundzie zagrają także rezerwy Legii Warszawa, które pokonały I-ligową Odrę Opole.

Maciej Siemiątkowski
Jorge Felix (w środku) i Patryk Dziczek (z prawej) oraz Santeri Hostikka (z lewej) PAP / Marek Zimny / Na zdjęciu: Jorge Felix (w środku) i Patryk Dziczek (z prawej) oraz Santeri Hostikka (z lewej)
Mistrz Polski bez większych problemów awansował do 1/8 finału Pucharu Polski. Bo i rywala miał niezbyt wymagającego. Pogoń Siedlce jest 15. drużyną w tabeli II ligi. Na boisku szybko dała się zauważyć różnica klas.

Tym bardziej, że Piast postraszył już w drugiej minucie, kiedy Jakub Holubek z rzutu wolnego trafił w poprzeczkę. Kwadrans później słowacki obrońca celnie dośrodkował na głowę Łukasza Krakowczyka, bramkarz w ostatniej chwili wybił piłkę z linii bramkowej.

Gliwiczanie dwa skuteczne ciosy zadali dopiero w końcówce pierwszej połowy. Najpierw Patryk Tuszyński precyzyjnie uderzył z bliska po asyście Tiago Alvesa, chwilę później z kilku metrów nie pomylił się także Martin Konczkowski. Na kwadrans przed końcem podstawowego czasu przyjezdni znowu zaskoczyli rywali. Alves wykorzystał podanie piętą od Tuszyńskiego i przypieczętował awans swojej drużyny. Trzy minuty później role się odwróciły. Portugalczyk zagrał do Polaka, a ten przypieczętował awans Piasta.

Z podobną łatwością z II-ligowcem poradził sobie Raków Częstochowa. Beniaminek PKO Ekstraklasy wygrał z Olimpią Elbląg aż 4:0. Prowadzenie drużyny Marka Papszuna mogło być jeszcze wyższe, gdyby w 80. minucie rzut karny wykorzystał Felicio Brown Forbes. Napastnik mógł mieć hat-tricka.

Dużą niespodzianką jest za to awans III-ligowych rezerw Legii Warszawa. Drugi zespół wojskowych pokonał Odrę Opole, ostatni zespół Fortuna I ligi. O zwycięstwie warszawian zdecydował efektowny strzał w samo okienko 18-letniego Patryka Konika.

Pogoń Siedlce - Piast Gliwice 0:4 (0:2)
0:1 - Patryk Tuszyński 38'
0:2 - Martin Konczkowski 45+1'
0:3 - Tiago Alves 75'
0:4 - Patryk Tuszyński 78'

Olimpia Elbląg - Raków Częstochowa 0:4 (0:2)
0:1 - Felicio Brown Forbes 4'
0:2 - Felicio Brown Forbes 25'