Puchar Ligi Angielskiej: Liverpool - Arsenal. Dziesięć bramek na Anfield. "The Reds" triumfują po serii jedenastek!

Niesamowicie emocjonujący mecz obejrzeli fani zgromadzeni na Anfield Road. Po kosmicznych 90 minutach zakończonych rezultatem 5:5, w rzutach karnych lepszy okazał się Liverpool. Większość bramek była jednak efektem ogromnych błędów.

Bartłomiej Bukowski
piłkarze Liverpoolu Getty Images / Laurence Griffiths / Na zdjęciu: piłkarze Liverpoolu
Zarówno Juergen Klopp jak i Unai Emery w meczu 1/8 finału Pucharu Ligi Angielskiej zdecydowali się dać szansę wielu rezerwowym oraz młodym zawodnikom. I to było widać aż nadto wyraźnie. Obie drużyny popełniły mnóstwo błędów, a do tego poziomu dostosował się również sędzia - Andre Marriner.

Już w 6. minucie wynik otworzył Shkodran Mustafi, który niefortunnym wślizgiem, próbując przeciąć dośrodkowanie Oxlade'a-Chamberlaina, pokonał własnego bramkarza.

Arsenal przez pierwsze kilkanaście minut nie był w stanie w żaden sposób zagrozić bramce gospodarzy. Tak naprawdę pierwsza dobra akcja Kanonierów od razu zakończyła się golem. Mesut Oezil świetnie dostrzegł mającego mnóstwo miejsca w polu karnym Sakę, którego strzał zdołał odbić jednak Kelleher. Zrobił to natomiast na tyle nieudolnie, że piłka spadła idealnie pod nogi stojącego tuż przed nim Torreiry, a ten nie miał problemu z wyrównaniem wyniku. Oddzielną kwestią jest natomiast fakt, że Torreira w tej akcji znajdował się na wyraźnym spalonym.

Drugi gol Arsenalu to kolejny prezent Kellehera, który podobnie jak przy pierwszej bramce, odbił piłkę wprost pod nogi rywala. Tym razem beneficjentem błędu bramkarza okazał się Martinelli. Również i kolejna bramka młodego Brazylijczyka była efektem błędu. Tym razem popełnionego przez Harvey'a Elliotta, który przed polem karnym podawał wszerz boiska. Podanie przeciął jednak Oezil, który zgrał do Saki, ten natomiast świetnie obsłużył Martinelliego, któremu pozostało jedynie dołożyć nogę by ponownie wpisać się na listę strzelców.

W 41. minucie kolejny raz nie popisał się natomiast sędzia Marriner, który nie zauważył, że piłkę w polu karnym ręką zatrzymał Bellerin. Co się jednak odwlecze, to nie uciecze. Minutę później Elliotta w szesnastce faulował Martinelli i tym razem arbiter nie miał wątpliwości dyktując rzut karny, który na gola pewnie zamienił James Milner.

Jeżeli do tego wszystkiego dołożymy chociażby fakt, że Brewster obejrzał żółtą kartkę, za zblokowanie wybijającego piłkę bramkarza, czy notorycznie łamiącego linię spalonego van den Berga, mamy pełen obraz festiwalu błędów w pierwszej połowie.

I choć niektórzy mogliby pomyśleć, że trenerzy postawią swoich podopiecznych do pionu - nic z tego. W 54. minucie szkolny błąd popełnił ten teoretycznie najbardziej doświadczony wśród gospodarzy - James Milner. Anglik podał do własnego bramkarza na tyle lekko, że do piłki dopadł Maitland-Niles, który choć nie trafił od razu w bramkę, to piłkę przed wyjściem poza plac gry ratował Oezil, który odegrał z powrotem do Maitland-Nilesa, a ten spokojnie wturlał piłkę do pustej już bramki.

Tak naprawdę dopiero 7. bramka w tym meczu nie padła po żadnym rażącym błędzie. Oxlade-Chamberlain świetnie przymierzył z dystansu i posłał potężną bombę tuż pod poprzeczkę bramki Kanonierów. Chwilę później wyrównał Divock Origi, który z łatwością minął Holdinga i z linii pola karnego pokonał Martineza.

Oxlade-Chamberlainowi pozazdrościł jednak Willock, który w 71. minucie ruszył środkiem boiska i równie efektownym strzałem z ponad 20 metrów pokonał Kellehera. I gdy wydawało się, że górą z tej strzelaniny wyjdą goście, to w 94. minucie ponownie do wyrównania doprowadził Origi.

W serii jedenastek, wykonywanej w kierunku "The Kop", czyli trybuny najbardziej fanatycznych kibiców Liverpoolu górą byli gospodarze. Jedynym, który się pomylił, był Dani Ceballos, którego strzał obronić zdołał, rozgrywający bardzo słaby mecz, Kelleher.

Liverpool FC - Arsenal FC 5:5 (2:3) karne: 5:4

1:0 - Shkodran Mustafi (sam.) 6'
1:1 - Lucas Torreira 19'
1:2 - Gabriel Martinelli 27'
1:3 - Gabriel Martinelli 36'
2:3 - James Milner (karny) 43'
2:4 - Maitland-Niles 54'
3:4 - Oxlade-Chamberlain 58'