Serie A. AC Milan - Lazio. Włoskie media: Krzysztof Piątek znów na ławce rezerwowych

W niedzielę AC Milan czeka domowe spotkanie z Lazio Rzym. Według włoskich mediów wiele wskazuje na to, że Krzysztof Piątek zacznie je na ławce rezerwowych.

Łukasz Witczyk
Krzysztof Piątek Getty Images / Massimiliano Ferraro/NurPhoto / Na zdjęciu: Krzysztof Piątek
Po słabym występie w środowym meczu Serie A przeciwko SPAL (1:0) Krzysztof Piątek znów ma trafić na ławkę rezerwowych. Reprezentant Polski był jednym z najsłabszych zawodników AC Milan i zdaniem włoskich mediów ma przegrać rywalizację o miejsce w podstawowym składzie z Rafaelem Leao.

Piątek w starciu przeciwko SPAL zawiódł oczekiwania. Według TuttoMercatoWeb.com trener Stefano Pioli posadzi Piątka na ławce rezerwowych. Polak jest daleki od formy, jaką prezentował w poprzednim sezonie, gdy był jedną z rewelacji Serie A. Dlatego szkoleniowiec w starciu przeciwko Lazio ma postawić na Leao.

Piątek w tym sezonie zagrał w dziesięciu meczach i strzelił w nich trzy bramki, z czego dwie z rzutów karnych. Polski napastnik jest regularnie krytykowany przez włoskie media za słabą formę, jaką prezentuje w tym sezonie.

Polak w dwóch z czterech ostatnich meczach był rezerwowym. W starciu przeciwko Genoa CFC boisko opuścił już po pierwszej połowie. W dwóch kolejnych meczach rozegrał łącznie 50 minut. Dopiero w ostatnim ze SPAL zagrał przez całe 90 minut.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)
Czy Krzysztof Piątek wywalczy miejsce w podstawowym składzie AC Milan?