Bundesliga. RB Lipsk - 1.FSV Mainz. Koncert gospodarzy. RB pokazał moc

RB Lipsk w meczu z 1.FSV Mainz pokazało swoją moc. Zespół spod znaku czerwonego byka wygrał z zespołem z Moguncji aż 8:0. Hat-tricka skompletował Timo Werner.

Łukasz Witczyk
piłkarze RB Lipsk PAP/EPA / FILIP SINGER / Na zdjęciu: piłkarze RB Lipsk
To był najlepszy mecz RB Lipsk w tym sezonie. Gospodarze po słabszych występach w ostatnich spotkaniach pokazali, że nadal można ich zaliczać do grona drużyn walczących o mistrzostwo Niemiec. W starciu z zespołem z Moguncji strzelili aż osiem goli, a mogli zdecydowanie więcej.

RB Lipsk prowadzenie objęło w 5. minucie, gdy gola zdobył Marcel Sabitzer. Gospodarze od tego momentu przeważali, ale nie potrafili powiększyć swojej przewagi. To udało się dopiero po dwóch kwadransach gry. Worek z bramkami rozwiązał Timo Werner.

Do przerwy padło łącznie pięć bramek. Dla RB Lipsk trafili jeszcze Christopher Nkunku, Marcel Halstenberg oraz Yussuf Poulsen. Goście skompromitowali się w pierwszej połowie i w drugiej chcieli zachować twarz. To nie udało im się, gdyż tuż po wznowieniu gry kolejną bramkę strzelił Werner, a 1.FSV Mainz dobił Nordi Mukiele. RB Lipsk prowadził w 50. minucie już 7:0.

Kibice zgromadzeni na trybunach w Lipsku liczyli nawet na dwucyfrówkę. Gdyby miejscowi popisali się większą skutecznością, to rozmiary zwycięstwa mogłyby sięgnąć nawet dziesięciu goli. Ostatecznie zakończyło się na 8:0 po tym, jak w końcówce hat-tricka skompletował Werner.

8:0 - Timo Werner 87'

Bundesliga: Eintracht - Bayern. Piękny gol Lewandowskiego. Minął trzech obrońców (ZOBACZ)

Czy RB Lipsk zdobędzie mistrzostwo Niemiec?