Bundesliga. Derby Berlina dla Unionu. Czyste konto Rafała Gikiewicza

W spotkaniu 10. kolejki Bundesligi 1.FC Union Berlin wygrał z Herthą Berlin 1:0. Gola na wagę triumfu dla beniaminka zdobył Sebastian Polter, który skutecznie egzekwował rzut karny.

Łukasz Witczyk
Rafał Gikiewicz Getty Images / Maja Hitij/Bongarts / Na zdjęciu: Rafał Gikiewicz
Było to pierwsze derbowe starcie pomiędzy Unionem i Herthą na szczeblu Bundesligi. Faworytem spotkania była Hertha, która przed sobotnim spotkaniem miała na swoim koncie 11 punktów. Union zdobył ich o cztery mniej. Jednak to niesiony dopingiem swoich kibiców gospodarze od pierwszego gwizdka rzucili się do ataków.

Już w 4. minucie Union mógł objąć prowadzenie. Christopher Lenz po dośrodkowaniu z boku boiska oddał strzał głową, a piłka odbiła się od słupka. Miejscowi częściej byli przy piłce i starali się stworzyć zagrożenie pod bramką przeciwnika. Nie potrafili jednak znaleźć sposobu na defensywę rywali.

Tak było do 90. minuty. Kilka chwil wcześniej arbiter podyktował rzut karny po brutalnym faulu na Christianie Gentnerze. Jedenastkę na gola zamienił Sebastian Polter i Union odniósł zwycięstwo. Był to drugi w tym sezonie mecz Bundesligi, w którym Rafał Gikiewicz zachował czyste konto. Polski bramkarz rozegrał 90 minut.

1.FC Union Berlin - Hertha Berlin 1:0 (0:0) 1:0 - Sebastian Polter (k.) 90'

Bundesliga: Eintracht - Bayern. Piękny gol Lewandowskiego. Minął trzech obrońców (ZOBACZ)

Czy 1.FC Union Berlin utrzyma się w Bundeslidze?