Serie A. Przedwczesna radość Krzysztofa Piątka. Polak jednak bez zaliczonego trafienia

W 28. minucie spotkania AC Milan - Lazio Rzym (1:2) padła bramka dla gospodarzy. Wydawało się, że strzelcem jest Krzysztof Piątek, który wykonał cieszynkę w swoim stylu. Radość Polaka była jednak przedwczesna.

Mateusz Kozanecki
Krzysztof Piątek Getty Images / Giuseppe Cottini/NurPhoto / Na zdjęciu: Krzysztof Piątek
Krzysztof Piątek po raz drugi z rzędu wyszedł na boisko w pierwszym składzie i rozegrał pełnych 90 minut spotkania. Polski napastnik zebrał dobre recenzje, nie uchronił jednak Milanu przed pierwszą od 30 lat domową porażką z Lazio Rzym (1:2).

W 28. minucie Polak dobrze zachował się w polu karnym i miał spory udział przy zdobyciu bramki na 1:1. Początkowo trafienie zapisano na konto Piątka, a "Il Pistolero" wykonał cieszynkę w swoim stylu. Zdjęcie z tego wydarzenia szybko obiegło media.

Włoskie media piszą o trafieniu Krzysztofa Piątka --->

Radość Krzysztofa Piątka była jednak przedwczesna. Jeszcze przed końcem spotkania zweryfikowano strzelca bramki. Oficjalnie odnotowano, że gola samobójczego strzelił Bastos.

Tym samym polski napastnik w dalszym ciągu ma na swoim koncie zaledwie trzy trafienia w tym sezonie. Pierwszą bramkę zdobył 15 września w meczu z Hellasem Werona, kolejną 26 września z Torino FC, a ostatnią 20 października z US Lecce.

Niko Kovac zwolniony z Bayernu Monachium --->

Szansę na poprawienie swojego strzeleckiego dorobku "Il Pistolero" będzie miał w najbliższą niedzielę, 10 listopada. AC Milan zagra tego dnia na wyjeździe z Juventusem Turyn. Początek meczu zaplanowano na godz. 20:45.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)
Czy Krzysztof Piątek strzeli bramkę w meczu przeciwko Juventusowi?