II liga: Resovia - GKS Katowice. Remis w widowisku na szczycie tabeli. Rzeszowianie dogonili rywali w doliczonym czasie

Resovia nie pozwoliła katowiczanom zdobyć kompletu punktów na swoim stadionie i wyprzedzić się w tabeli. Przegrywała 0:2, ale zdążyła doprowadzić do remisu 2:2 w doliczonym czasie.

piłkarze GKS-u Katowice Newspix / Krzysztof Porębski / PressFocus / Na zdjęciu: piłkarze GKS-u Katowice
Mecz w Rzeszowie był głównym wydarzeniem drugoligowej soboty. Resovia podbiła tydzień temu stadion Widzewa Łódź i prowadziła w tabeli przed starciem z katowiczanami. Drużyna z Podkarpacia nie przegrała w lidze od 7 września, a GKS od 25 sierpnia. Po 90 minutach meczu na szczycie obie drużyny mogą wciąż chwalić się swoimi passami, ale z podziału punktów zadowoleni są tylko rzeszowianie.

Na trybunach było blisko 2800 kibiców. Większość ściskała kciuki za Resovię, dla której początek spotkania był nieprzyjemny. GKS Katowice, a konkretnie Dawid Rogalski, strzelił gola na 1:0 w 9. minucie po szybkim ataku, a w drugim kwadransie Radek Dejmek główkował na 2:0 po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

Pościgi, finisze to już specjalność Resovii. Kilkakrotnie tej jesieni walczyła ambitnie do końca meczu o poprawienie wyniku. Także w sobotę zrobiła to z powodzeniem. W drugiej połowie Kamil Radulj wykorzystał dwa rzutu karne, a uderzenie z jedenastki na 2:2 oddał w 97. minucie. Byłemu zawodnikowi między innymi Siarki Tarnobrzeg nie zadrżała stopa i podsumował żywe starcie na szczycie.

Równolegle rozegrano podobny mecz w Stargardzie, a tam Błękitni ogrywali wszystkich od 7 września. Tym razem prowadzili 2:0 z Lechem II Poznań, mimo to nie odnieśli siódmego z rzędu zwycięstwa u siebie. W absurdalny sposób podopieczni Adama Topolskiego stracili dwa gole i jednego zawodnika w ciągu ośmiu minut. Na koniec dziesięciu gospodarzy ratowało remis 2:2. Pościgiem zespołu z Wielkopolski dowodził Juliusz Letniowski, który przy jednej bramce asystował, a niewiele później ustalił wynik. Ambitni rezerwiści zapunktowali w trzecim meczu z rzędu.

Jak wykorzystać dwubramkowe prowadzenie do wygrania meczu pokazała GieKSie i Błękitnym drużyna Stali Rzeszów, która dzięki uderzeniom Damiana Kostkowskiego oraz Grzegorza Goncerza podbiła specyficzny obiekt Skry Częstochowa. Pojedynek zakończył się wynikiem 2:1. Beniaminek czekał na wyjazdową wiktorię od 21 sierpnia. Stal jest na miejscu barażowym, a Skra w strefie spadkowej.

Po remisie w Rzeszowie szansa na zostanie najlepszym drugoligowcem na półmetku sezonu otworzyła się przed Górnikiem Łęczna. Została ona wykorzystana. Podopieczni Kamila Kieresia wygrali na swoim stadionie 2:0 z Legionovią Legionowo. Takim samym rezultatem zakończyła się konfrontacja Bytovii Bytów z Górnikiem Polkowice i to podopieczni Adriana Stawskiego zdobyli w pierwszej połowie rozgrywek najwięcej punktów jako gospodarze. W dziewięciu meczach w Bytowie mieli bilans siedem zwycięstw, po jednym remisie i porażce.

17. kolejka II ligi:

Resovia - GKS Katowice 2:2 (0:2)
0:1 - Dawid Rogalski 9'
0:2 - Radek Dejmek 34'
1:2 - Kamil Radulj (k.) 54'
2:2 - Kamil Radulj (k.) 90'

Błękitni Stargard - Lech II Poznań 2:2 (1:0)
1:0 - Piotr Kurbiel 17'
2:0 - Wojciech Fadecki (k.) 49'
2:1 - Tomasz Kaczmarek 71'
2:2 - Juliusz Letniowski (k.) 79'

Skra Częstochowa - Stal Rzeszów 1:2 (0:1)
0:1 - Damian Kostkowski 44'
0:2 - Grzegorz Goncerz 70'
1:2 - Mariusz Holik 90'

Górnik Łęczna - Legionovia Legionowo 2:0 (1:0)
1:0 - Marcin Stromecki 38'
2:0 - Aron Stasiak 90'

Bytovia Bytów - Górnik Polkowice 2:0 (1:0)
1:0 - Piotr Giel 28'
2:0 - Karol Czubak 90'

Olimpia Elbląg - Garbarnia Kraków 1:1 (0:0)
1:0 - Michał Miller 78'
1:1 - Jakub Kowalski (k.) 83'

Pogoń Siedlce - Stal Stalowa Wola 1:2 (0:1)
0:1 - Robert Dadok 10'
1:1 - Adam Mójta (k.) 53'
1:2 - Robert Dadok (k.) 62'

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy GKS Katowice wyprzedzi Resovię w tabeli przed zimową przerwą?