Liga Mistrzów. Mbaye Diagne ukarany za... niewykorzystanie rzutu karnego

Mbaye Diagne otrzymał karę finansową i znalazł się poza składem Club Brugge w ostatnim meczu Ligi Mistrzów z Paris Saint-Germain.

Dominika Pawlik
Mbaye Diagne Getty Images / Jimmy Bolcina / Na zdjęciu: Mbaye Diagne
Mbaye Diagne pojawił się na boisku w 66. minucie, zmieniając Davida Okereke. Paris Saint-Germain prowadził wówczas 1:0 po trafieniu Mauro Icardiego. Zaledwie dziesięć minut po wejściu na boisko został wyznaczony do rzutu karnego. Sędzia podyktował go po faulu Thiago Silvu.

Keylor Navas obronił strzał, zatrzymując tym samym piłkę. W efekcie do końca meczu żadna bramka już nie padła i spotkanie zakończyło się porażką Club Brugge.

Reprezentant Senegalu za swoje "pudło" został ukarany grzywną i nie wystąpi w niedzielnym meczu Club Brugge z Royal Antwerpia w niedzielę. Wszystko przez to, że miał nie strzelać tego karnego, nie został do niego wyznaczony.

Potwierdził to trener zespołu, Philippe Clement. - W najbliższym tygodniach lub miesiącach zadecyduję o ewentualnym powrocie do zespołu - skwitował podczas konferencji prasowej.

Przez tę porażkę Club Brugge pozostał na trzecim miejscu w grupie, mając na koncie dwa punkty po czterech seriach gier.

Diagne w tym sezonie wystąpił w sumie w dziewięciu spotkaniach i strzelił cztery bramki.

Czy Club Brugge słusznie ukarał Senegalczyka?