Super Lig. Złote dziecko tureckiej piłki. 15-letni Emre Demir z pierwszą bramką w karierze

Historyczne chwile w Turcji. W sobotnim meczu Gencelbirligi - Kayserispor (2:1) bramkę strzelił urodzony w 2004 roku Emre Demir. 15-latek okrzyknięty został złotym dzieckiem tureckiej piłki.

Mateusz Kozanecki
Emre Demir Materiały prasowe / KayserisporFK / Na zdjęciu: Emre Demir
Meczom Genclerbirligi Ankara z Kayserisporem daleko do miana ligowego szlagieru. O spotkaniu zrobiło się jednak głośno z uwagi na wydarzenia, które miały miejsce w sobotę.

W 68. minucie na boisku pojawił się 15-letni Emre Demir. Zaledwie trzy minuty później strzelił bramkę, zostając najmłodszym piłkarzem, który zdobył gola w tureckiej Super Lig.

Do tej pory rekord należał do Enesa Unala, który w momencie strzelenia bramki miał 16 lat. Co więcej, utalentowany gracz Kayserisporu stał się ósmym najmłodszym strzelcem w historii europejskiej piłki.

Urodzony w styczniu 2004 roku Demir jest drugim piłkarzem z tego rocznika, który wpisał się na listę strzelców w profesjonalnych rozgrywkach.

Jego zespół ostatecznie przegrał 1:2. Emre Demir zaliczył swój trzeci występ w tureckiej Super Lig. Uznawany jest za ogromny talent i złote dziecko tamtejszej piłki nożnej.

Czy Emre Demir powinien trafić w najbliższym czasie do innej drużyny?