PKO Ekstraklasa. Lechia - Pogoń. Zacięty mecz w Gdańsku. Hubert Matynia: Nikt nie odstawiał nogi

Niedzielny mecz w Gdańsku mógł się podobać. Piłkarze Lechii Gdańsk i Pogoni Szczecin stworzyli dobre widowisko, ale trzy "oczka" zabrali przyjezdni. - Nikt nie odstawiał nogi - stwierdził Hubert Matynia, lewy obrońca Portowców.

Sebastian Zwiewka
Hubert Matynia WP SportoweFakty / Agnieszka Skórowska / Na zdjęciu: Hubert Matynia
Było to starcie drużyn, które w ostatnich tygodniach mocno obniżyły loty. Jedni i drudzy walczyli na boisku z całych sił, aby przerwać fatalną serię. Ostatecznie to piłkarze Pogoni Szczecin wygrali nad morzem 1:0. Dla Lechii Gdańsk to już piąty mecz z rzędu bez zwycięstwa w PKO Ekstraklasie.

- Był to dla nas ciężki mecz. Dużo walki i kilka żółtych kartek. Było pewne, że nikt nie odstawi nogi. Wiedzieliśmy, że Lechia lubi się cofnąć do tyłu i będzie trzeba trochę pograć w ataku pozycyjnym. Cieszymy się, że ta jedna bramka wystarczyła do zwycięstwa - powiedział Hubert Matynia.

Obrońców zawsze dodatkowo cieszy czyste konto. Matynia nie jest wyjątkiem. - W tym sezonie mamy dużo tych czystych kont, a teraz możemy zaliczyć sobie następne. To nas buduje i w kolejnych spotkaniach postaramy się to powtórzyć. Fajnie zakończyć rundę zwycięstwem - dodał.

Szczecinanie postawili pressing i gdańszczanie sobie z tym nie poradzili. - Wydaje mi się, że Lechia popełniła dużo błędów. My postawiliśmy pressing, a oni sami stwarzali sobie problem. Fajnie, że doprowadziliśmy do tego i odbieraliśmy im piłkę. Możemy być zadowoleni z pressingu. Uważam, że właśnie nasza gra w tym elemencie była kluczem do wygranej w Gdańsku - przyznał 24-latek.

Kosta Runjaić w przerwie ostrzegał swoich podopiecznych, że gospodarze muszą zaatakować. - Byliśmy gotowi na ataki Lechii w drugiej połowie. Rywale szukali swoich szans. Z ławki rezerwowych wchodziło coraz więcej napastników. Widzieliśmy, że chcą wyrównać. My mieliśmy za to swoje okazje do kontrataków. Mogliśmy pokusić się o kolejną bramkę - zaznaczył.

W następnej kolejce do Szczecina przyjedzie Legia Warszawa, która w końcu złapała odpowiedni rytm i jest liderem PKO Ekstraklasy. - Piłkarze z Warszawy osiągają teraz bardzo dobre wyniki. Musimy wyjść na boisko, postarać się utrzymać czyste konto, grać solidnie w obronie i szukać swoich szans - podsumował Matynia.