Serie A. "Zamurował bramkę przed Milanem". Włoskie media o występie Szczęsnego

Wojciech Szczęsny został bohaterem Juventusu Turyn w spotkaniu Serie A z AC Milan (1:0). "Najlepszy na boisku w pierwszej połowie i bardzo dobry w drugich 45 minutach" - komplementują polskiego bramkarza włoskie media.

Piotr Bobakowski
Wojciech Szczęsny Getty Images / Matteo Bottanelli/NurPhoto / Na zdjęciu: Wojciech Szczęsny
Wojciech Szczęsny świetnymi interwencjami uratował Juventus Turyn w meczu 12. kolejki Serie A z AC Milan (wynik 1:0, więcej TUTAJ). Polski bramkarz m.in. popisywał się efektownymi obronami przy strzałach Lucasa Paquety czy Theo Hernandeza, a w końcowych minutach meczu zatrzymał Hakana Calhanoglu.

"Najlepszy na boisku w pierwszej połowie. Popisywał się powietrznymi paradami przy strzałach Paquety i Hernandeza. Zawsze na posterunku i bardzo dobry również w drugich 45 minutach" - ocenił postawę Szczęsnego portal calciomercato.com.

Dziennikarze "La Gazzetta dello Sport" też byli pod wrażeniem znakomitej postawy Szczęsnego. "Wojciech Szczęsny bronił wszystko w tym meczu i zamurował swoją bramkę przed Milanem" - czytamy na stronach dziennika.

ZOBACZ: Serie A. Juventus Turyn - AC Milan. Cristiano Ronaldo zmieniony. Portugalczyk nie był zadowolony (wideo) >>

Gazeta "Corriere dello Sport" nie szczędziła pochwał reprezentantowi Polski. "Szczęsny przez 90 minut był bardzo skoncentrowany. W pierwszej połowie Polak obronił kilka niebezpiecznych strzałów, a w drugiej wykazał się świetnym refleksem" - napisano o kadrowiczu Jerzego Brzęczka.

"Bohater parady meczu przy uderzeniu Paquety. Skoncentrowany i trzymający na dystans zdradziecki Milan" - tak grę Szczęsnego skomentowano na portalu novantesimo.it.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)