Serie A. Włoskie media alarmują. "Piątek, co się dzieje?" Bezlitosne statystyki Polaka

"Stracił strzelecki instynkt, który miał w pierwszych miesiącach w Serie A" - piszą włoskie media na temat Krzysztofa Piątka. Polak przed przerwą na spotkania międzypaństwowe ma zdecydowanie gorsze statystyki aniżeli przed rokiem.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Krzysztof Piątek Getty Images / Massimiliano Ferraro/NurPhoto / Na zdjęciu: Krzysztof Piątek
Na tym samym etapie w poprzednim sezonie debiutujący we Włoszech Krzysztof Piątek miał już 13 goli - 9 w Serie i 4 w Pucharze Włoch. Teraz może pochwalić się strzeleniem jedynie 3 bramek, w tym dwóch z rzutów karnych. "Piątek, co się dzieje?" - pyta w tytule artykułu TUTTOmercatoWEB".

Dziennikarz podkreśla, że 24-latek stracił instynkt "bombera", którym zachwycał przed rokiem. Piątek pozostaje najlepszym strzelcem Milanu, "ale tylko dlatego, że AC Milan po 12. kolejkach ma szósty najgorszy atak w lidze ze średnią niższą niż jeden gol na mecz".

Piątek miał okazję przełamać się w spotkaniu z mistrzem Włoch. Już w pierwszych minutach stanął przed świetną okazją, ale spudłował po strzale z główki. "To tylko potwierdziło jego trudny czas" - czytamy.

Reprezentant Polski był aktywny. Starał się zaskoczyć Wojciecha Szczęsnego przy strzałach z ostrego kąta, ale jego rodak za każdym razem był dobrze ustawiony. Ostatecznie, mimo dobrego meczu, AC Milan przegrał na wyjeździe z Juventusem 0:1. Piątek grał do 66. minuty, gdy zastąpił go Rafael Leao.

Po przerwie na spotkania międzypaństwowe mediolańczyków czeka kolejny ciężki mecz. 23 listopada przyjmą Napoli.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Krzysztof Piątek przeciwko Napoli powinien wybiec w podstawowym składzie?