Eliminacje Euro 2020. Brak Arkadiusza Milika osłabieniem reprezentacji. Takie bramki zdobywał w lidze (wideo)

Kontuzja mięśni brzucha wyeliminowała Arkadiusza Milika z gry w nadchodzących meczach eliminacji Euro 2020 z Izraelem i Słowenią. Napastnik znajdował się ostatnio w wysokiej formie, czego dowodem są jego bramki w Serie A.

Mateusz Kozanecki
Arkadiusz Milik Getty Images / Paolo Bruno / Na zdjęciu: Arkadiusz Milik
Arkadiusz Milik pojawił się na zgrupowaniu reprezentacji Polski przed meczami z Izraelem i Słowenią. Napastnikowi odnowiła się jednak kontuzja mięśni brzucha i jego występ został wykluczony. Zawodnik wrócił do Neapolu, gdzie okazało się, że jego przerwa w grze może potrwać nawet miesiąc (więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ).

W tym przypadku można mówić o sporym osłabieniu. 25-latek znajdował się w wysokiej formie. Milik przełamał się 13 października w meczu Polska - Macedonia Północna. Napastnik wszedł z ławki rezerwowych, a po 12 minutach ustalił wynik spotkania na 2:0.

Od tego momentu w Serie A spisywał się znakomicie. Zaliczył passę pięciu meczów ze strzeloną bramką, a w starciu z Hellasem Werona zanotował dwa trafienia. Arkadiusz Milik łącznie ma na swoim koncie pięć bramek - tyle samo co m.in. Edin Dzeko, Lautaro Martinez czy Cristiano Ronaldo!