Serie A. Milan - Napoli: "polski" remis. Fatalny Piątek, bezbarwny Zieliński

AC Milan zremisował z SSC Napoli 1:1, ale polscy zawodnicy obu klubów, czyli Krzysztof Piątek i Piotr Zieliński, zagrali mocno poniżej oczekiwań.

Marek Wawrzynowski
Nikola Maksimović (z lewej) i Krzysztof Piątek (z prawej) PAP/EPA / MATTEO BAZZI / Na zdjęciu: Nikola Maksimović (z lewej) i Krzysztof Piątek (z prawej)
Smutny był widok osamotnionego Krzysztofa Piątka w linii ataku. Polak był sam, nie miał z kim grać, linia defensywna SSC Napoli skutecznie postawiła zaporę między Polakiem a resztą zespołu.

AC Milan powoli dryfuje w stronę strefy spadkowej, a Polak bezradnie rozkłada ręce. Najlepszą okazję miał w pierwszej połowie, zresztą po błędzie Piotra Zielińskiego. Piątek dostał piłkę i oddał strzał. Słaby, niecelny. Rok temu wpadało mu wszystko, teraz nic. Był to piąty kolejny mecz w Serie A, w którym reprezentant Polski nie może trafić do bramki. W sumie w tym sezonie w 13 meczach ma 3 gole. W tym dwa z karnych. Miały być na zachętę, ale niewiele pomogły.

Trudno powiedzieć, ile w tym winy Polaka. Nie gra na pewno jak rok temu, ale Milan - co tu dużo mówić - prezentuje piłkę fatalną, bez pomysłu, bez stylu. Trudno wskazać na szybko inny zespół tak bardzo pozbawiony stylu jak AC Milan.

Na domiar złego w 79. minucie Krzysztof Piątek dostał idealną piłkę od Theo Hernandeza, ale trafił nieczysto. Mógł przerwać złą serię i dać 3 punkty swojej drużynie, a jedynie się pogrążył. Nie jest łatwo być dziś Piątkiem. Rok temu był na szczycie, dziś spadł niemiłosiernie. Polak opuścił boisko w 85. minucie i został wygwizdany. Choć, co ważne, nie jest on tu pierwszym do obwiniania.

Milan jest po prostu słaby. A i tak klub powinien dostać odznaczenie od fanów popularnego powiedzenia "nieważny styl, ważny wynik". Ekipa z Mediolanu przegrywała po golu Hirvinga Lozano, który dobił strzał w Lorenzo Insigne w poprzeczkę. Wyrównał Giacomo Bonaventura, który na swoją bramkę czekał 412 dni.

ZOBACZ. Mecz Milan - Napoli minuta po minucie

Niewiele więcej pokazał zespół z Neapolu. Piotr Zieliński miał - jak to on - przebłyski. Bo nie ma wątpliwości, że w piłkę grać potrafi. Ale nie jest piłkarzem, który częściej niż raz na jakiś czas zmieni losy meczu. Pomocnik reprezentacji Polski schował się właściwie za plecami kolegów, sprawiał wrażenie, jakby najchętniej przycupnąłby gdzieś w narożniku albo ukrył się za słupkiem. Miał na 10 minut przed końcem ładną akcję, ale to za mało, by uznać jego występ za udany.

ZOBACZ. Twarowski: Piątek w Evertonie? Jestem na tak

Obie drużyny remisując przegrały, bardziej straciły punkty niż zyskały. Ale powiedzmy sobie szczerze, w tym nudnym meczu nikt na 3 punkty nie zasłużył. Napoli nie wróci do "strefy pucharowej", Milan jest coraz bliżej dołu tabeli.

AC Milan - SSC Napoli 1:1 (1:1)
0:1 - Lozano 24'
1:1 - Bonaventura 29'

Milan: Donnarumma - Conti, Musacchio, Romagnoli, Hernandez - Paqueta, Biglia (73' Calabria), Krunic - Rebić (46' Kessie), Piątek (85' Leao), Bonaventura.

Napoli: Meret - Di Lorenzo, Maksimović, Koulibaly, Hysaj - Callejon (59' Mertens), Allan, Zieliński, Elmas - Lozano (84' Llorente), Insigne (65' Younes).

Żółte kartki: Conte, Hernandez, Paqueta (Milan) oraz Elmas (Napoli).

Sędziował: Daniele Orsato.