Bundesliga. Fortuna - Bayern. Gola nie strzelił, ale asysta klasa światowa. Zobacz zagranie Roberta Lewandowskiego

W meczu z Fortuną Duesseldorf (4:0) Robert Lewandowski zaliczył pierwszą asystę w tym sezonie Bundesligi. Po świetnym podaniu od Polaka z gola cieszył się Coutinho.

Piotr Bobakowski
Robert Lewandowski East News / LOUISA GOULIAMAKI/AFP / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
Spotkaniem z Fortuną Duesseldorf Robert Lewandowski przerwał fantastyczną serię 11 meczów ligowych z co najmniej jedną bramką. W pojedynku na Merkur Spiel-Arenie polski napastnik nie zdobył wprawdzie gola, ale Bayern Monachium zwyciężył (4:0) a... "Lewy" zanotował asystę.

Kapitan Biało-Czerwonych w 70. minucie meczu popisał się świetnym podaniem wzdłuż bramki do Philippe Coutinho, któremu pozostało tylko dołożyć nogę, by cieszyć się z czwartego gola Bawarczyków. Dla Brazylijczyka było to trafienie nr 3 w sezonie ligowym 2019/20.

ZOBACZ: Bundesliga. Przeciętne noty Roberta Lewandowskiego po wygranej Bayernu z Fortuną. Wszystko przez przerwaną serię >>

Lewandowski z kolei zaliczył... pierwszą asystę w Bundeslidze w obecnych rozgrywkach. Polak ma na koncie 16 bramek i z ogromną przewagą prowadzi w klasyfikacji najlepszych strzelców niemieckiej ekstraklasy. Drugi w stawce - Timo Werner (RB Lipsk) - zdobył do tej pory 11 goli.

ZOBACZ: Bundesliga. Niemieckie media po zwycięstwie Bayernu. "Bezbramkowy Lewy" >>

"PIERWSZA ASYSTA ROBERTA LEWANDOWSKIEGO W TYM SEZONIE BUNDESLIGI! Gola po podaniu Polaka strzelił Coutinho. Brawo Lewy!" - czytamy na twitterowym koncie Eleven Sports, gdzie zamieszczono wideo z asystą RL9.