Serie A. Włoskie media: "Cristiano Ronaldo nie jest już potrzebny. Wystarczy duet Higuain-Dybala"

Jest życie bez Cristiano Ronaldo. Wystarczył nieco ponad kwadrans, a Paulo Dybala i Gonzalo Higuain strzelili trzy bramki, dzięki czemu Juventus pokonał Atalantę 3:1.

Dominika Pawlik
Cristiano Ronaldo Getty Images / Mattia Ozbot / Na zdjęciu: Cristiano Ronaldo
W sobotnim starciu Cristiano Ronaldo nie znalazł się w kadrze meczowej z powodu problemów zdrowotnych. Oczywiście Juventus Turyn bez tego zawodnika nadal był faworytem w spotkaniu z Atalantą.

Jednak gospodarze długi czas nie dali sobie wbić gola. Dopiero w 74. minucie padła pierwsza bramka dla Juventusu i wtedy rozpoczął się koncert gry Paulo Dybali i Gonzalo Higuaina.

Obaj wydawali się niepewni, a kibice zastanawiali się, kto weźmie na siebie ciężar gry podczas powrotu do zdrowia Cristiano Ronaldo. Jak widać, obawy były bezpodstawne.

Dybala i Higuain tworzyli już duet w latach 2016-2018. W samej Serie A strzelili 70 bramek (34 - Dybala, 36 - Higuain), a w Lidze Mistrzów 14 w 21 wspólnych występach.

Cristiano Ronaldo może więc leczyć się spokojnie, tym bardziej, że Maurizio Sarri może cieszyć się też z postawy De Ligta.

Na razie w sezonie Paulo Dybala dla Juventusu zdobył sześć bramek, a Gonzalo Higuain pięć. W sumie jedenaście, czyli jedna trzecia z 32 bramek zdobytych przez klub we wszystkich rozgrywkach. A więc jest życie bez Cristiano Ronaldo.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Juventus Turyn zdobędzie mistrzostwo Włoch?