Serie A. Fiorentina - Lecce. Franck Ribery kontuzjowany. Nie dokończył meczu

Nie tak wyobrażał sobie sobotni mecz Serie A Fiorentiny z Lecce (0:1) Franck Ribery. Po kontakcie z rywalem, Francuz upadł na murawę i przez kilka minut się z niej nie podnosił. Nie był w stanie kontynuować gry.

Szymon Łożyński
Kontuzjowany Franck Ribery opuszcza murawę przy pomocy lekarzy Getty Images / Gabriele Maltinti / Kontuzjowany Franck Ribery opuszcza murawę przy pomocy lekarzy
Włoski dziennikarz Gianluca Di Marzio, na swojej stronie internetowej, napisał, że Franck Ribery po kontakcie z Panagiotisem Tachtsidisem doznał urazu prawej kostki.

Kontuzja może być dość poważna, ponieważ Francuz w drodze do szatni nie był w stanie postawić stopy na ziemi i w zejściu z murawy pomogli mu klubowi lekarze.

Jeśli kontuzja okaże się poważna, będzie to druga przerwa w grze dla napastnika w krótkim odstępie czasu. Od 30 października do 10 listopada Ribery nie zagrała w trzech spotkaniach Fiorentiny w Serie A z powodu zawieszenia za czerwoną kartkę.

Uraz Ribery'ego mógł mieć wpływ na końcowy wynik sobotniego meczu w Serie A. Gdy Francuz przebywał na boisku, ACF Fiorentina nieźle radziła sobie w ofensywie, mimo że nie strzeliła bramki. W drugiej połowie Fiołki, już bez doświadczonego Francuza na murawie, straciły bramkę i przegrały ostatecznie mecz 0:1.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)