La Liga. Atletico - Barcelona. Magiczny Messi! Złoty gol Argentyńczyka

Barcelona 1:0 pokonała w Madrycie Atletico. Jedyny gol w meczu padł na cztery minuty przed końcem. Kapitalnym strzałem sprzed pola karnego popisał się Leo Messi.

Michał Piegza
Lionel Messi (z prawej) i Thomas Partey (z lewej) PAP/EPA / JUANJO MARTIN / Na zdjęciu: Lionel Messi (z prawej) i Thomas Partey (z lewej)
Przed meczem obydwa zespoły dzieliły trzy punkty. W lepszej sytuacji znajdowała się Barcelona, która musiała gonić Real.

Atletico prowadzenie powinno objąć już po pierwszej groźniejszej akcji. W 7. minucie gospodarze wykonywali rzut rożny. Dogrywał Kieran Trippier , piłkę wybił obrońca. Po chwili futbolówka wróciła pod bramkę Barcelony. Po strzale Mario Hermoso  i rykoszecie od nogi Juniora Firpo  piłka odbiła się od słupka bramki gości. W 20. minucie gospodarze wykreowali sobie kolejną okazję. Z bliska uderzał Joao Felix, wprost w Marca-Andre ter Stegena.

Zespół z Madrytu stwarzał sobie okazje, ale to Barcelona miała więcej z gry. Mistrzowie Hiszpanii prowadzić powinni od 36. minuty. Sprzed pola karnego mocno uderzył Luis Suarez, pomylił się nieznacznie. Bliżej trafienia był sześć minut później Gerard Pique, który po dograniu z rogu przymierzył w poprzeczkę. W międzyczasie strzelał Alvaro Morata, ter Stegen odbił piłkę przed siebie, bez konsekwencji.

Początek 2. połowy należał do Barcelony, gospodarze nastawili się na wyprowadzanie kontr. Po godzinie gry na strzał sprzed pola karnego zdecydował się Lionel Messi, Jan Oblak wypuścił piłkę z rąk, ale zdążył naprawić błąd. Cztery minuty później uderzenie Argentyńczyka zablokował obrońca. Piłka za moment zapewne wpadłaby do bramki gospodarzy.

W kolejnych minutach groźniej wyglądały akcje Atletico. W 72. minucie w zamieszaniu piłkę sprzed linii bramkowej wybił obrońca, po chwili zdołał ją odbić ter Stegen.

W meczu kartek nie oszczędzał sędzia. Arbiter jednak dwukrotnie nie był konsekwentny. Z boiska powinien za drugą żółtą kartkę wylecieć Pique oraz kilka minut później Vitolo, który ostro zaatakował... Pique. W efekcie obrońca kilka minut później musiał zejść z boiska.

W końcówce jedyny cios zadała Barcelona. W 86. minucie szybką akcje przeprowadzili goście. Messi ruszył z piłką, rozegrał ją z Suarezem i uderzył lewą nogą z ok. 16 metrów przy słupku. Oblak był bez szans. Atletico nie było w stanie doprowadzić do remisu.

Atletico Madryt - FC Barcelona 0:1 (0:0)
0:1 - Leo Messi 86'

Atletico Madryt: Jan Oblak - Kieran Trippier, Felipe, Mario Hermoso, Saul Niguez -Angel Correa (73' Thomas Lemar), Hector Herrera (87' Renan Lodi), Thomas Partey, Koke - Joao Felix (66' Vitolo), Alvaro Morata.

FC Barcelona: Marc-Andre ter Stegen - Sergi Roberto, Clement Lenglet, Gerard Pique (83' Samuel Umtiti), Junior Firpo - Ivan Rakitić, Frenkie De Jong, Arthur Melo (73' Arturo Vidal) - Lionel Messi, Luis Suarez, Antoine Griezmann.

Żółte kartki: Partey, Correa, Vitolo, Felipe (Atletico) oraz Firpo, Pique, Lenglet (Barcelona).

2:0 - Yuri Berchiche 83'

Espanyol Barcelona - Osasuna Pampeluna 2:4 (1:0)
1:0 - Marc Roca (k.) 20'
1:1 - Ruben Garcia 46'
1:2 - Luis Ezequiel Avila 49'
1:3 - Jon Moncayola 84'
1:4 - Roberto Torres (k.) 90+2'
2:4 - Jonathan Calleri 90+3'

Getafe CF - Levante UD 4:0 (0:0) 1:0 - Leandro Cabrera 54' 2:0 - Jorge Molina (k.) 60' 3:0 - Angel 67' 4:0 - David Timor 78'