Fortuna I liga: Miedź Legnica lepsza od Chrobrego Głogów w derbach na koniec rundy jesiennej

Zakończyła się runda jesienna w Fortuna I lidze. Ostatnim meczem były derby Dolnego Śląska. Miedź Legnica wygrała 2:0 z Chrobrym Głogów.

piłkarze Miedzi Legnica Newspix / Przemysław Karolczuk / Na zdjęciu: piłkarze Miedzi Legnica
Miedź Legnica przeważała w pierwszej połowie i częściej przebywała na części boiska należącej do przeciwnika. Dla Chrobrego Głogów priorytetem było zachowanie czystego konta i sporadycznie przechodził do kontrataków. Gol dla aktywniejszego zespołu z Legnicy padł w 45. minucie, kiedy to Jakub Łukowski pokonał Michała Szromnika po podaniu Artura Pikka.

Na początku drugiej połowy Miedź cofnęła się w pobliże własnej bramki, co nie oznaczało, że całkowicie zrezygnowała z atakowania. W 67. minucie Marquitos dostał podanie w pole karne i przymierzył na 2:0. Miedź tym wynikiem w prestiżowym meczu zrehabilitowała się częściowo za pasmo niepowodzeń i przeskoczyła do strefy barażowej.

Radomiak był przez prawie całą rundę najsilniejszym beniaminkiem. Tylko na samym jej początku wyżej w tabeli była Olimpia Grudziądz. Zespół Dariusza Banasika zakończył rok zwycięstwem 2:0 z innym ligowym "nowicjuszem" GKS-em Bełchatów. Wcześnie objął prowadzenie dzięki strzałowi znanego w województwie łódzkim Mateusza Michalskiego. Drugiego gola strzelił Patryk Mikita z rzutu karnego. Osiem bramek daje byłemu Legioniście miano najskuteczniejszego zawodnika Radomiaka.

Najbardziej bramkostrzelna drużyna rundy jesiennej GKS Tychy zagrała na jej koniec bezbramkowy mecz. Podział punktów w Opolu oznaczał dla Odry pozostanie w strefie spadkowej.