The Championship: drużyna Mateusza Klicha lepsza od zespołu Kamila Grosickiego

Leeds United wygrało 2:0 z Hull City. Na boisku spotkali się Mateusz Klich i Kamil Grosicki. Zwycięstwa w The Championship odniosły drużyny polskich bramkarzy Bartosza Białkowskiego oraz Kamila Grabary.

Mateusz Klich Getty Images / Alex Livesey / Na zdjęciu: Mateusz Klich
Leeds United stara się nieustannie wywierać presję na West Bromwich Albion. Po zwycięstwie 2:0 z Hull City drużyna Marcelo Bielsy jest pierwsza w tabeli i czeka na odpowiedź dotychczasowego lidera. Leeds w swoim stylu zagrało cierpliwie, prowadziło od 73. minuty, a drugiego gola strzeliło w 82. minucie. Mateusz Klich grał do doliczonego czasu, a Kamil Grosicki przez całe spotkanie.

Niepokonany od sześciu kolejek Millwall FC zmierzył się na wyjeździe z Bristol City. Czwarta siła The Championship strzeliła niedawno pięć goli Kamilowi Grabarze, a tym razem próbowała zepsuć wieczór Bartoszowi Białkowskiemu. Drużyna Polaka nie zamierzała być jednak kolejnym chłopcem do bicia, broniła skutecznie i wygrała 2:1.

Charlton Athletic kontra Huddersfield Town to była konfrontacja zespołu, który nie potrafi wygrać od ośmiu kolejek z klubem Kamila Grabary będącym bez zwycięstwa przez pięć serii gier. Huddersfield Town przerwało swoją niemoc i pokonało przeciwnika 1:0 dzięki bramce w doliczonym czasie. Grabara zachował czyste konto. Nie musiał bronić żadnego strzału celnego.