Liga Mistrzów: Atletico Madryt uzupełniło fazę pucharową. Lokomotiw Moskwa z Rybusem i Krychowiakiem statystował

Atletico Madryt jako ostatnie awansowało do fazy pucharowej LM. Pokonanie 2:0 Lokomotiwu Moskwa nie było żadnym problemem. Maciej Rybus i Grzegorz Krychowiak byli na boisku przez całe spotkanie.

Na zdjęciu od lewej: Eder i Mario Hermoso PAP/EPA / JUANJO MARTIN / Na zdjęciu od lewej: Eder i Mario Hermoso
Atletico Madryt prowadziło po pierwszej połowie 1:0 i był to najniższy wymiar kary dla katastrofalnie prezentującego się Lokomotiwu Moskwa. W 17. minucie Joao Felix zdobył zaliczkę dla faworyta płaskim uderzeniem z rzutu karnego. Portugalczyk po raz drugi strzelił gola w konfrontacji z wicemistrzem Rosji.

Paradoksalnie drużyna Macieja Rybusa i Grzegorza Krychowiaka miała szczęście, że pozostawała w kontakcie z przeciwnikiem. W 2. minucie Anton Koczenkow sparował piłkę na słupek po uderzeniu Kierana Trippiera z rzutu karnego. Rosjanin zrehabilitował się za sprokurowanie jedenastki. W 26. minucie minimalny spalony zdecydował o anulowaniu gola Alvaro Moraty.

Czujni w centrum VAR byli Szymon Marciniak i Tomasz Kwiatkowski, po których sugestiach zostały podjęte dwie ważne dla przebiegu meczu decyzje. Zagranie ręką Rifata Żemaletdinowa, które poskutkowało rzutem karnym, zostało zauważone dopiero przez Polaków na monitorach.

Rzut oka na ustawienie Lokomotiwu wystarczył, żeby prognozować przebieg meczu. Pięciu obrońców ustawionych w linii, trzech stoperów, tylko jeden napastnik. Drużyna z Moskwy barykadowała się, a i to nie wyeliminowało błędów popełnianych pod naporem przeciwnika. W kontratakach nie miała nic do zaproponowania i Jan Oblak interweniował w pierwszej połowie tylko raz po dośrodkowaniu. Po przeciwnej stronie boiska Anton Koczenkow szalał między słupkami.

W 54. minucie Atletico praktycznie rozstrzygnęło mecz golem na 2:0. Felipe zameldował się w polu karnym przeciwnika, bez problemu uciekł obrońcom i uderzył z bliska pod poprzeczkę po wrzutce Koke. Od tego momentu gospodarzom nie zależało na forsowaniu wysokiego tempa. Bez tego w czterech niedawnych konfrontacjach z Loko zdobyli aż 12 bramek.

Atletico zajęło ostatnie miejsce w fazie pucharowej Ligi Mistrzów. Przedstawiciel Primera Division awansował z drugiego miejsca w grupie D. Przegrał z Juventusem FC, ale wyprzedził Bayer 04 Leverkusen oraz wicemistrza Rosji.

Lokomotiw dobrze rozpoczął, ale po zwycięstwie na inaugurację w Leverkusen już wyłącznie przegrywał w późniejszych kolejkach. Wicemistrz Rosji odpadł z europejskich pucharów, a im dłużej trwała faza grupowa, tym gorzej się prezentował. Drużyna Rybusa i Krychowiaka jest w kryzysie i pokonała tylko jednego z ostatnich 11 przeciwników. Występ na Estadio Wanda Metropolitano był po prostu fatalny.

Atletico Madryt - Lokomotiw Moskwa 2:0 (1:0)
1:0 - Joao Felix (k.) 17'
2:0 - Felipe 54'

W 2. minucie Kieran Trippier (Atletico) nie wykorzystał rzutu karnego. Anton Koczenkow obronił.

Atletico: Jan Oblak - Kieran Trippier, Felipe, Mario Hermoso, Renan Lodi - Angel Correa (68' Hector Herrera), Thomas Partey, Koke (73' Thomas Lemar), Saul Niguez - Joao Felix (81' Marcos Llorente), Alvaro Morata.

Lokomotiw: Anton Koczenkow - Bryan Idowu, Solomon Kwirkwelia, Benedikt Hoewedes, Vedran Corluka (69' Stanisław Magkiejew), Maciej Rybus - Murilo, Rifat Żemaletdinow, Grzegorz Krychowiak, Aleksiej Miranczuk - Eder (75' Fiodor Smołow).

Żółte kartki: Correa (Atletico) oraz Murilo, Krychowiak (Lokomotiw).

Sędzia: Viktor Kassai (Węgry).