The Championship. Cóż to były za asysty! Kamil Grosicki uratował punkt (wideo)

Hull City uratowało remis (2:2) z Charlton Athletic w doliczonym czasie gry. Do obu bramek dla swojego zespołu przysłużył się Kamil Grosicki, popisując się świetnymi asystami.

Dominika Pawlik
Kamil Grosicki asystuje przy golu Hull w meczu z Charltonem Twitter / Eleven Sports / Na zdjęciu: Kamil Grosicki asystuje przy golu Hull w meczu z Charltonem
Charlton Athletic do bramki rywali trafił jeszcze w pierwszej połowie spotkania. Dopiero po przerwie Jarrod Bowen wyrównał po tym, jak otrzymał podanie od Kamila Grosickiego. Hull City długo z remisu się nie cieszyło, bowiem Mahamadou-Naby Sarr popisał się golem w 50. minucie.

Wydawało się, że zespół Polaka nie uratuje już nawet punktu w tym starciu, ale w 96. minucie Kamil Grosicki zacentrował sprzed pola karnego na głowę Keane'a Lewisa-Pottera, a ten uderzył przy słupku i piłka wtoczyła się do siatki po nieporadnej interwencji Dillona Phillipsa.

Polski pomocnik był jednym z najlepszych zawodników na boisku. To dzięki jego dwóm asystom Hull City wywiozło punkt. Za swój występ Grosicki został dobrze oceniony. Od SofaScore.com i whoscored.com otrzymał noty 7,5 (w skali do 10).

Polak spędził na boisku 90 minut, zaliczając 22. występ w obecnym sezonie The Championship. Po piątkowym remisie Hull ma 30 pkt i zajmuje 13. miejsce w tabeli.

Czy Kamil Grosicki powinien być podstawowym zawodnikiem reprezentacji Polski?