Serie A. Napoli - Parma: Arkadiusz Milik strzela w debiucie Gattuso. Zobacz gola (wideo)

Arkadiusz Milik jet w kapitalnej formie. Polski napastnik doprowadził do remisu w meczu Napoli z Parmą w Serie A. Zobacz trafienie kadrowicza Jerzego Brzęczka.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Serie A: Arkadiusz Milik zdobywa gola w meczu Napoli - Parma Twitter / Eleven Sports / Serie A: Arkadiusz Milik zdobywa gola w meczu Napoli - Parma
Potwierdziły się doniesienia włoskich mediów. Debiutujący w SSC Napoli, Gennaro Gattuso, w domowym meczu z Parmą Calcio 1913 od pierwszej minuty postawił na dwóch Polaków - Piotra Zielińskiego i Arkadiusza Milika. 25-letni napastnik z nowym trenerem przywitał się bramką - na 1:1.

W 64. minucie Dries Mertens dośrodkował w pole karne, Milik kapitalnie wyskoczył i z kilku metrów strzelił z główki do siatki. "Profesor Milik. On jest dzisiaj najlepszy na boisku" - mówił po bramce Polaka komentator Eleven Sports.

Zobacz gola Milika w meczu Napoli - Parma:

Ostatecznie Gattuso nie będzie dobrze wspominać swojego debiutu na ławce Napoli. W doliczonym czasie gry Parma zdobyła gola na 2:1 i wygrała z wicemistrzem Włoch. Więcej o spotkaniu TUTAJ.

Milik jest w kapitalnej strzeleckiej formie. W środku tygodnia w nieco ponad pół godziny ustrzelił hat-tricka w meczu Ligi Mistrzów z Genkiem. Tym samym były zawodnik Ajaxu Amsterdam stał się pierwszym piłkarzem w historii Napoli, który może pochwalić się strzeleniem trzech bramek w jednym spotkaniu LM.

Co więcej, Milik zdobył gola w piątym ligowym meczu z rzędu! 25-latek kontynuuje świetną serię z października i początku listopada. Później miał miesięczną przerwę spowodowaną kontuzją mięśni brzucha. Łącznie w 10 meczach Serie A i Ligi Mistrzów w tym sezonie Polak zdobył 9 goli.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)
Czy Arkadiusz Milik będzie w tym sezonie najskuteczniejszym Polakiem w Serie A?