La Liga. Valencia - Real Madryt: goście uratowali remis. Courtois bliski gola

Real Madryt w doliczonym czasie uratował remis (1:1) w wyjazdowej potyczce z Valencią. Gola na wagę punktu zdobył w 95. minucie Karim Benzema. Chwilę wcześniej do siatki mógł trafić Thibaut Courtois.

Michał Piegza
Isco (z lewej) i Carlos Soler (z prawej) Getty Images / David S. Bustamante / Na zdjęciu: Isco (z lewej) i Carlos Soler (z prawej)
Real przed meczem był świadomy, że wyjazdowa przewaga nad Valencią da mu dwupunktową przewagę nad Barceloną przed środowym bezpośrednim starciem.

Od pierwszych minut wybrańcy Zinedina Zidane'a zaatakowali. W 7. minucie sprzed pola karnego mocno uderzył Fede Valverde, Jaume Domenech zdołał odbić piłkę. Dużo groźniej wyglądała próba z 12. minuty Toniego Kroosa. Niemiec przymierzając z ok. 20 metrów pomylił się nieznacznie. Dwie minuty później pokazał się Karim Benzema. Francuz spudłował jednak nieznacznie głową z sześciu metrów.

Im dłużej trwała premierowa odsłona, tym akcje gości były mniej groźne. Spotkanie wyrównało się. Valencia również nie kwapiła się do zdecydowanego natarcia. Na boisku było sporo chaosu. Gospodarze najlepszą szansę przed przerwą wykreowali sobie w 34. minucie. Głową ponad bramką uderzył Ferran Torres.

Ten sam zawodnik powinien trafić na 1:0 chwilę po zmianie stron. Torres znalazł się w sytuacji sam na sam z Thibaut Courtoisa, jednak zbyt mocno wypuścił sobie piłkę i Belg zdołał ją odbić.

Po przerwie to Valencia mogła się podobać. Real grał wolno i schematycznie. Królewscy długo nie potrafili zagrozić gospodarzom. W 69. minucie Zinedine Zidane zdecydował się na podwójną zmianę. Po niej kilka razy było groźnie w polu karny gospodarzy, Real swoich akcji nie finalizował jednak strzałami.

W 78. minucie cios zadała Valencia. Po szybkim wyprowadzeniu akcji Daniel Wass wycofał piłkę w polu karnym do nadbiegającego Carlosa Solera, a ten mocnym strzałem pokonał Courtoisa.

Po stracie gola Real rzucił się do ataku. Królewskim długo nie udawało się poważniej zagrozić miejscowym. W doliczonym czasie do siatki trafił z bliska Luka Jović, jednak rezerwowy był na spalonym i trafienie nie zostało uznane. W 95. minucie do remisu doprowadził Benzema. Po dograniu z rogu strzelał głową... Courtais, Domenech odbił piłkę, którą po chwili do siatki z bliska dobił Francuz.

Valencia CF - Real Madryt 1:1 (0:0)
1:0 - Carlos Soler 78'
1:1 - Karim Benzema 90+5'

Valencia: Jaume Domenech - Daniel Wass, Ezequiel Garay, Gabriel Paulista, Jaume Costa (61' Manu Vallejo) - Francis Coquelin (83' Geoffrey Kondogbia) - Ferran Torres (90' Mouctar Diakhaby), Carlos Soler, Dani Parejo, Jose Gaya - Rodrigo Moreno.

Real Madryt: Thibaut Courtois - Dani Carvajal, Sergio Ramos, Raphael Varane, Nacho - Luka Modrić (82' Luka Jović), Fede Valverde, Toni Kroos - Rodrygo Goes (69' Vinicius Junior), Karim Benzema, Isco (69' Gareth Bale).

Żółte kartki: Soler (Valencia) oraz Carvajal, Jović (Real).

2:2 - Budimir 83'

Espanyol Barcelona - Real Betis 2:2 (2:1)
0:1 - Iglesias 4'
1:1 - Darder 19'
2:1 - Espinosa 41'
2:2 - Bartra 67'

Sevilla FC - Villarreal CF 1:2 (0:1) 0:1 - Albiol 13' 1:1 - Munir 61' 1:2 - Ekambi 74'