Bundesliga. Hoffenheim - Borussia Dortmund. Kontuzja Matsa Hummelsa. Obrońca pojechał do szpitala

W pierwszej połowie wyjazdowego meczu z TSG 1899 Hoffenheim Mats Hummels niefortunnie upadł. Ucierpiała jego lewa dłoń. Obrońca Borussii Dortmund nie wyszedł na drugą połowę, zastąpił go Łukasz Piszczek.

Michał Fabian
Mats Hummels doznał urazu ręki podczas meczu z TSG 1899 Hoffenheim East News / Imago Sport and News / Na zdjęciu: Mats Hummels doznał urazu ręki podczas meczu z TSG 1899 Hoffenheim
W 18. minucie spotkania w Sinsheim Mats Hummels wyskoczył do piłki bitej z rzutu rożnego. Upadł na lewą dłoń, krzywił się z bólu. Potrzebował pomocy sztabu medycznego.

31-letniemu obrońcy Borussii Dortmund założono opatrunek. Niemiec dotrwał do przerwy, ale nie był w stanie wyjść na drugą połowę. Jego dłoń była mocno napuchnięta.

Jak poinformowała telewizja DAZN, Hummels pojechał do szpitala na prześwietlenie. Trener Lucien Favre wprowadził w jego miejsce do gry Łukasz Piszczka.

Po 45 minutach Borussia prowadziła 1:0, po golu Mario Goetze, ale w końcówce spotkania straciła dwie bramki. Zwycięstwo TSG 1899 Hoffenheim zapewnili: Sargis Adamyan i Andrej Kramarić.

Hummels w piątkowy wieczór opublikował zdjęcie zrobione po wizycie w szpitalu. Z opisu wynika, że uniknął złamania.

"Ręka jest dobrze zapakowana, prawdopodobnie miałem szczęście w nieszczęściu. O wiele bardziej bolesna jest porażka w meczu, którego po prostu nie mogliśmy przegrać" - napisał obrońca BVB.

Zespół z Dortmundu kończy rundę jesienną z 30 punktami. Jest na 4. miejscu w tabeli Bundesligi, ale może jeszcze zostać wyprzedzony przez Schalke 04.

Czy Borussia Dortmund to największe rozczarowanie rundy jesiennej Bundesligi?