Puchar Francji: efektowna wygrana i awans Paris Saint-Germain, Marcin Bułka na rezerwie

Paris Saint-Germain efektownie zameldowało się w kolejnej rundzie Pucharu Francji 2019/2020. W spotkaniu 1/32 finału PSG ograło na wyjeździe ESA Linas-Montlhery (VI liga) 6:0. Cały mecz na ławce rezerwowych spędził Marcin Bułka.

Tomasz Rosiński
Edinson Cavani Newspix / ICON SPORT / Na zdjęciu: Edinson Cavani
Zgodnie z przewidywaniami od startu konfrontacji paryżanie mieli ogromną przewagę i w 30. minucie za sprawą 17-letniego Adila Aouchiche'a wyszli na prowadzenie.

Dość niespodziewanie gospodarze dziesięć minut później mogli wyrównać, ale rzutu karnego nie wykorzystał Idrissa Kanoute. To się na nich zemściło błyskawicznie, bo po chwili do siatki trafił Edinson Cavani.

Po zmianie stron podopieczni Thomasa Tuchela dołożyli jeszcze cztery gole (dublet skompletował Cavani, 2 bramki zdobył Pablo Sarabia, a jedno trafienie zaliczył Eric-Maxim Choupo-Moting) i ostatecznie zwyciężyli 6:0.

Puchar Francji, 1/32 finału:

ESA Linas-Montlhery - Paris Saint-Germain 0:6 (0:2)
0:1 - Adil Aouchiche 30'
0:2 - Edinson Cavani 41'
0:3 - Edinson Cavani 61'
0:4 - Pablo Sarabia 63'
0:5 - Pablo Sarabia 69'
0:6 - Eric-Maxim Choupo-Moting 87'

*Idrissa Kanoute (ESA Linas-Montlhery) w 40. minucie nie wykorzystał rzutu karnego.

*Marcin Bułka (Paris Saint-Germain) spędził cały mecz na ławce rezerwowych.

Czy Paris Saint-Germain zdobędzie Puchar Francji 2019/2020?