Puchar Anglii: pewny awans Chelsea FC. Tottenham Hotspur zagra jeszcze raz

Chelsea nie miała problemu z awansem do IV rundy Pucharu Anglii 2:0 pokonując Nottingham Forest. Jeszcze raz z Middlesbrough zagra Tottenham, który 1:1 zremisował z niżej notowanym rywalem.

Michał Piegza
piłkarze Chelsea FC Getty Images / Mike Hewitt / Na zdjęciu: piłkarze Chelsea FC
Chelsea była zdecydowanym faworytem meczu i już w 6. minucie potwierdziła swoją dominację od początku gry. Wówczas Pedro Rodriguez podał w pole karne do Calluma Hudsona-Odoi, a ten uderzył z ok. 12 metrów do bramki. W tej sytuacji Jordan Smith powinien zrobić dużo więcej.

Gospodarze prowadząc wciąż przeważali. W 20. minucie okazję do zdobycia gola miał Pedro. Hiszpan uderzał z pola karnego, jednak trafił w piętę partnera z zespołu.

Dwie minuty później jedna z pierwszych groźniejszych akcji Nottingham zakończyła się faulem w polu karnym na Alexie Mightenie. Sędzia bez wahania wskazał na rzut karny. "Jedenastka" została po kilku minutach odwołana. Niemal kabaretowe pomiary w wozie VAR wskazały milimetrowego spalonego zawodnika gości.

W 32. minucie gospodarze ogromną przewagę udokumentowali drugą bramką. Hudson-Odoi otrzymał piłkę po prawej stronie, wszedł z nią w pole karne i uderzył. Bramkarz odbił futbolówkę, z bliska do siatki dobił ją nadbiegający Ross Barkley. W doliczonym czasie premierowej odsłony na 3:0 powinien wynik podwyższyć Michy Batshuayi. Belg uderzył głową z pięciu metrów tuż obok słupka.

Obraz gry nie zmienił się po zmianie stron. Chelsea cały czas atakowała, ale długo nie potrafiła sobie wykreować okazji bramkowej. Udało się to gospodarzom w 59. minucie, kiedy po strzale głową Batshuayi'ego piłka odbiła się od słupka.

W 68. minucie goście za sprawą Ryana Yatesa trafili do bramki Chelsea. Pomocnik Nottingham gola zdobył głową, po dograniu z rzutu wolnego. Arbiter trafienia nie uznał. Yates znalazł się na centymetrowym spalonym, co potwierdzono po dokładnych pomiarach w wozie VAR. Dwie minuty później trzeciego gola powinna zdobyć Chelsea. Kolejną okazję zmarnował jednak Batshuayi, który spudłował z pięciu metrów.

W końcówce gospodarze nie forsowali tempa meczu i dowieźli prowadzenie do końcowego gwizdka sędziego.

Chelsea FC - Nottingham Forest 2:0 (2:0)
1:0 - Callum Hudson-Odoi 6'
2:0 - Ross Barkley 32'

Chelsea FC: Wilfredo Caballero - Reece James, Andreas Christensen, Fikayo Tomori, Emerson Palmieri - Ross Barkley, Jorginho, Mateo Kovacić (69' Mason Mount)- Pedro Rodriguez (76' Tariq Lamptey), Michy Batshuayi, Callum Hudson-Odoi.

Nottingham Forest:
 Jordan Smith - Carl Jenkinson, Michael Dawson, Tobias Figueiredo (46' Yohan Benalouane), Yuri Ribeiro - Alfa Semedo (69' Tyrese Fornah) - Albert Adomah, Ryan Yates, Joao Carvalho, Alex Mighten - Brennan Johnson (81' Yassine En-Neyah).

Żółte kartki: James (Chelsea) oraz Yates (Nottingham).

Sędzia: Peter Bankes.

* * *

Queens Park Rangers - Swansea City 5:1 (3:0)
1:0 - Jordan Hugill 21'
2:0 - Bright Osayi-Samuel 29'
3:0 - Jordan Hugill 45'
3:1 - George Byers 60'
4:1 - Lee Wallace 76'
5:1 - Josh Scowen 90+1'

Charlton Athletic - West Bromwich Albion 0:1 (0:1)
0:1 - Kenneth Zohore 32'

Bristol Rovers - Coventry City 2:2 (2:1)
1:0 - Jonson Clarke-Harris (k.) 6'
1:1 - Liam Walsh 31'
2:1 - Tony Craig 32'
2:2 - Tom Craig (sam.) 53'

Crewe Alexandra FC - Barnsley FC 1:3 (0:1)
0:1 - Jacob Brown 3'
1:1 - Paul Green 48'
1:2 - Conor Chaplin 75'
1:3 - Luke Thomas 90+4'

Middlesbrough - Tottenham Hotspur 1:1 (0:0)
1:0 - Ashley Fletcher 50'
1:1 - Lucas Moura 61'

Crystal Palace - Derby County 0:1 (0:1)
0:1 - Chris Martin 32'

Burton Albion - Northampton Town 2:4 (1:3)

2:1 - Jordan Williams 78'

Oglądaj rozgrywki Pucharu Anglii na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)