Meksyk zawodzi, Gwadelupa w ćwierćfinale: Podsumowanie meczów grupy C

Znamy już pierwszego ćwierćfinalistę Złotego Pucharu CONCACAF, którym dość niespodziewanie jest reprezentacja Gwadelupy. Wspomniana drużyna pokonała 2:0 Nikaraguę. Meksyk natomiast tylko zremisował 1:1 z Panamą i do ostatniej kolejki będzie musiał powalczyć o promocję.

W tym artykule dowiesz się o:

Gwadelupa losy pojedynku z Nikaraguą rozstrzygnęła na swoją korzyść dopiero w drugiej części gry, kiedy to w 56. minucie dał jej prowadzenie Auvray, a po 120 sekundach wynik konfrontacji na 2:0 ustalił Gotin. W 66. czerwoną kartkę zobaczył Tacalfred, przez co Gwadelupa kończyła pojedynek w dziesiątkę, ale pomimo to wynik już nie uległ zmianie.

Kiedy Meksyk już w 9. minucie konfrontacji z Panamą objął prowadzenie wydawało się, że odniesie łatwe zwycięstwo. Wówczas na listę strzelców wpisał się Sabah. W rzeczywistości jednak było inaczej i podopieczni Javiera Aguirre po raz kolejny rozczarowali. W 28. do wyrównania doprowadził Perez i właśnie wynikiem 1:1 zakończyło się to spotkanie. Od 45. minuty obie reprezentacje grały w dziesiątkę, po tym jak czerwone kartki zobaczyli Noriega (Meksyk) i Gun (Panama). W 79. z placu gry przedwcześnie musiał zejść także Phillips (Panama), który również został wyrzucony z boiska. Ponadto czerwoną kartką ukarany został trener Meksyku - Aguirre. Tym samym dopiero teraz padł pierwszy remis podczas Złotego Pucharu CONCACAF.

Gwadelupa z sześcioma punktami na koncie jest liderem grupy C i już zdążyła zapewnić sobie awans do dalszych gier. Drugi Meksyk ma cztery oczka, Panama jedno, a Nikaragua jest bez punktu.

Z każdej grupy do dalszych gier awans wywalczą po dwa najlepsze zespoły, a trzeci tylko wtedy, jeśli nie okaże się najgorszy spośród wszystkich ekip zajmujących to miejsce.

Gwadelupa - Nikaragua 2:0 (0:0)

1:0 - Auvray 56'

2:0 - Gotin 58'

Czerwona kartka: Tacalfred 66' (Gwadelupa).

Meksyk - Panama 1:1 (1:1)

1:0 - Sabah 9'

1:1 - Perez 28'

Czerwone kartki: Noriega 45', Aguirre 79' (trener) (Meksyk) oraz Gun 45', Phillips 79' (Panama).