Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Białystok zapłonął! Kibice Jagiellonii efektownie uczcili stulecie klubu, a niebawem wybiorą herb

Setki rac rozświetliły centrum miasta. Kibice Jagiellonii Białystok w ten sposób uczcili jej stulecie. Kolejnym krokiem ma być wybór ostatecznego herbu klubu.
Kuba Cimoszko
Kuba Cimoszko
widok na czerwone niebo, kilka kilometrów od centrum Białegostoku Archiwum prywatne / Natalia Cimoszko / Na zdjęciu: widok na czerwone niebo, kilka kilometrów od centrum Białegostoku

13 stycznia o godz. 19:20 niebo nad Białymstokiem zrobiło się czerwone. To był efekt setek rac, które właśnie zapaliły się w rękach kibiców Jagiellonii, którzy zgromadzili się w centrum miasta. To był jeden z pomysłów uczczenia setnej rocznicy powstania klubu, jaka przypada na obecny rok.

Czytaj więcej: Żołnierze i futbol - tak założono Jagiellonię

Akcja pt. "Setki rac na stulecie" była pomysłem najzagorzalszych fanów Jagi. Zorganizowano ją w dzień Sylwestra u wyznawców prawosławia (stosują kalendarz juliański - przyp. red.) po to, by można było legalnie odpalić środki pirotechniczne i nie narażać się na problemy prawne.

Wydarzenie spotkało się z dużym zainteresowaniem kibiców. Efekt końcowy robił wrażenie, co można zobaczyć na jednym z filmów opublikowanych w internecie:

Kolejnym krokiem w świętowaniu stulecia przez Jagiellonię będzie wybór herbu klubu. Od kilku lat część kibiców dąży do przywrócenia tego sprzed 2006 roku, natomiast działacze chcą pozostawienia obecnego. W końcu wypracowano jednak kompromis i decyzja ma zapaść w drodze głosowania internetowego, które jest dostępne TUTAJ (trzeba być zarejestrowanym użytkownikiem i zachować cierpliwość, gdyż zazwyczaj potrzeba kilku prób z powodu błędów systemu - przyp. red.).

Czytaj także: Działacze i kibice Jagiellonii z kluczami do miasta

Wybór ostatecznego loga Jagiellonii poznamy najprawdopodobniej 19 stycznia.

ZOBACZ WIDEO "Kierunek Dakar". Ekstremalne przygotowania do Rajdu Dakar. Trwają cały rok

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty

Komentarze (3):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×