Serie A: AS Roma wykorzystała błędy Genoi CFC. Filip Jagiełło rezerwowym

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / SIMONE ARVEDA / Na zdjęciu: piłkarze Romy cieszą się z bramki
PAP/EPA / SIMONE ARVEDA / Na zdjęciu: piłkarze Romy cieszą się z bramki

AS Roma po raz drugi w sezonie strzeliła trzy gole Genoi CFC. Tym razem spokojnie wystarczyły one do zwycięstwa. Giallorossi wygrali 3:1 w stolicy Ligurii.

W tym artykule dowiesz się o:

Na inaugurację sezonu kluby zremisowały 3:3. W pierwszej połowie rewanżu piłkarze również nie próżnowali. AS Roma zdobyła prowadzenie 2:0 po dośrodkowaniach Cengiza Undera oraz Jordana Veretouta. Raz piłka wtoczyła się do bramki sama, a w drugim przypadku pomógł jej w tym Davide Biraschi, który strzelił gola samobójczego. Bramkę na 1:2 "do szatni" zdążył wbić rozkojarzonym rzymianom Goran Pandev, były piłkarz Lazio, więc Genoa CFC nie była jeszcze pogrzebana przed drugą połową.

Przedostatniemu klubowi w tabeli zabrakło sposobu, żeby mimo przewagi, doprowadzić do remisu w starciu z zespołem będącym na miejscu premiowanym awansem do Ligi Mistrzów. W 74. minucie zwycięstwo Giallorossich przypieczętował golem na 3:1 Edin Dzeko po koszmarnym błędzie Mattii Perina. Bośniak zdobył pierwszą bramkę w lidze włoskiej w 2020 roku po siódmej w sezonie asyście Lorenzo Pellegriniego.

Po sierpniowym remisie AS Roma wróciła do wygrywania w konfrontacjach z Rossoblu. W ostatnich 12 meczach z Genoą CFC zdobyła 30 z możliwych 36 punktów. Od 2014 roku stołeczna drużyna zdobyła identyczną liczbę "oczek" w Serie A tylko kosztem Udinese Calcio.

Za tydzień derby Rzymu, ale zanim podopieczni Paulo Fonseki będą mogli skoncentrować się na nich w stu procentach, zagrają z Juventusem FC w Coppa Italia. W poniedziałek Giallorossi będą oczekiwać na wynik meczu Atalanty BC ze SPAL-em. Nad piątym w tabeli klubem z Bergamo mają aktualnie trzy punkty przewagi.

Filip Jagiełło ponownie znalazł się tylko na ławce rezerwowych Genoi. Pomocnik zagrał w podstawowym składzie w pierwszym meczu kadencji Davide Nicoli, ale trener już później nie podstawił na Polaka. Notowania byłego zawodnika KGHM Zagłębia Lubin wzrosły więc tylko na kilka dni.

Genoa CFC - AS Roma 1:3 (1:2) 0:1 - Cengiz Under 6' 0:2 - Davide Biraschi (sam. ) 44' 1:2 - Goran Pandev 45' 1:3 - Edin Dzeko 74'

Genoa: Mattia Perin - Davide Biraschi, Edoardo Goldaniga, Cristian Gabriel Romero, Paolo Ghiglione - Francesco Cassata (70' Andrea Favilli), Lasse Schone, Stefano Sturaro (90' Ivan Radovanović) - Antonio Barreca, Goran Pandev - Antonio Sanabria (86' Kevin Agudelo).

Roma: Pau Lopez - Leonardo Spinazzola, Gianluca Mancini, Chris Smalling, Davide Santon (84' Mert Cetin) - Amadou Diawara, Jordan Veretout (73' Bryan Cristante) - Cengiz Under (89' Bruno Peres), Lorenzo Pellegrini, Justin Kluivert - Edin Dzeko.

Żółte kartki: Romero, Cassata (Genoa) oraz Veretout, Dzeko, Lopez (Roma).

Sędzia: Fabio Maresca.

Czy AS Roma awansuje w tym sezonie do Ligi Mistrzów?