The Championship. Remis Leeds United. Mateusz Klich i spółka zagrożeni na miejscu premiowanym awansem

Piłkarze Leeds United przeważali w meczu z Brentford FC, ale skończyło się na połowicznym przełamaniu i remisie 1:1. Mateusz Klich rozegrał pełne spotkanie.
Mateusz Klich Getty Images / Alex Dodd - CameraSport / Na zdjęciu: Mateusz Klich

Piłkarze Leeds United wygrali jeden z ostatnich sześciu meczów i dwa z ostatnich 11 w The Championship. Nie jest to tempo punktowania na miarę wejścia do Premier League. Za plecami zespołu Marcelo Bielsy zapanował ścisk, a porażka na Griffin Park groziła spadkiem z miejsca premiowanego awansem już we wtorek. Skończył się spokój i margines błędu w Leeds.

Tradycyjnie w jedenastce nie zabrakło Mateusza Klicha. Był to jedyny Polak w kadrze meczowej gości, wyróżniał się pozytywnie na boisku. Leeds straciło bramkę w pierwszej połowie, ale potrafiło na nią zareagować zanim sędzia zarządził przerwę. Liam Cooper strzelił pierwszego gola w sezonie i jest 12. graczem Leeds, który minimum raz umieścił piłkę w bramce przeciwnika. Po 45 minutach było 1:1 i wynik już nie zmienił się.

Drużyna Klicha przeważała w posiadaniu piłki, liczbie strzałów i uderzeń celnych, mimo to nie odwróciła rezultatu. Na jej drodze stawał dobrze dysponowany bramkarz David Raya. Musiała zadowolić się punktem, który pozwala być na drugim miejscu w tabeli przynajmniej do środy. Prowadzi samodzielnie West Bromwich Albion z Kamilem Grosickim w składzie i w 32. kolejce może jeszcze podwoić trzypunktową zaliczkę nad Leeds.

Brentford FC - Leeds United 1:1 (1:1)
1:0 - Mohamed Said Benrahma 25'
1:1 - Liam Cooper 38'

Brentford: David Raya - Henrik Dalsgaard, Julian Jeanvier, Ethan Pinnock, Rico Henry - Mathias Jensen (89' Tarique Fosu), Christian Norgaard, Joshua Da Silva (63' Emiliano Marcondes) - Bryan Mbeumo (89' Shandon Baptiste), Ollie Watkins, Mohamed Said Benrahma

Leeds: Francisco Casilla - Luke Ayling, Ben White, Liam Cooper, Stuart Dallas - Kalvin Philips, Helder Costa, Pablo Hernandez, Mateusz Klich, Jack Harrison - Patrick Bamford (76' Jean-Kevin Augustin)

Sędzia: Robert Jones

Czy Mateusz Klich powinien otrzymać powołanie na Euro 2020?