KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Biathlon. Jewgienij Ustiugow zdyskwalifikowany. Rosyjska sztafeta może stracić złoto igrzysk olimpijskich

Międzynarodowa Unia Biathlonu (IBU) ukarała dwuletnią dyskwalifikacją dwoje rosyjskich biathlonistów: Swietłanę Slepcową oraz Jewgienija Ustiugowa. Ten drugi prawdopodobnie straci tytuł mistrza olimpijskiego.

Michał Fabian
Michał Fabian
Jewgienij Ustiugow Getty Images / Lars Baron / Na zdjęciu: Jewgienij Ustiugow
Dwa dni temu informowaliśmy o postawieniu Jewgienija Ustiugowa w stan oskarżenia w związku z nieprawidłowościami w jego paszporcie biologicznym (więcej TUTAJ>>). Międzynarodowa Unia Biathlonu (IBU) szybko wydała werdykt w tej sprawie.

Ustiugow został zdyskwalifikowany na dwa lata za użycie niedozwolonej substancji oksandrolonu. Rosjanin w 2014 r. zakończył karierę, więc ta kara nie jest dla niego dotkliwa. Ale to nie wszystko.

IBU unieważniła bowiem wszystkie jego wyniki od 27 sierpnia 2013 r. do zakończenia sezonu 2013/14. Ustiugow ma stracić wszystkie nagrody zdobyte w tym okresie - medale, punkty i premie. Biathloniście prawdopodobnie więc odebrany zostanie tytuł mistrza olimpijskiego z Soczi w sztafecie.

ZOBACZ WIDEO: Skoki narciarskie. Piekielnie trudne zadanie Dawida Kubackiego. "Stefan Kraft się obroni!"

Wszystko wskazuje na to, że reprezentacja Rosji (oprócz Ustiugowa startowali w niej: Aleksiej Wołkow, Dmitrij Małyszko i Anton Szipulin) straci złoto, które przypadnie drugim na mecie Niemcom (biegli w składzie: Erik Lesser, Daniel Boehm, Arnd Peiffer i Simon Schempp).

Decyzja w sprawie odebrania Rosjanom złotego medalu leży w gestii Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego.

Oprócz Ustiugowa IBU zdyskwalifikowała na dwa lata także rosyjską biathlonistkę Swietłanę Slepcową - za stosowanie niedozwolonej substancji (ostaryny). Rosjanka także zakończyła już karierę, w 2017 r.

Ustiugow i Slepcowa mają 21 dni na złożenie odwołania. Według informacji rosyjskich mediów oboje skorzystają z tego prawa.

Czytaj także: Biathlon. Norwegowie ze złotem w sztafecie mieszanej. Polacy zdublowani

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (1)
 • yes Zgłoś komentarz
  W Soczi w 2014 polską sztafetę sklasyfikowano na 19 miejscu. Men's 4x7.5km Relay 4x7,5km hommesЭстафета 4х7,5км, мужчины SAT 22 FEB 2014 Start Time 18:30 / End Time
  Czytaj całość
  19:47 Mieliby więc szansę awansować o jedno miejsce. Byliby nadal ostatni, jednak 18 miejsce brzmiałoby i wyglądało ładniej niż 19 (dobiegło 16).
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×