Serie A: remis Udinese z Hellasem. Mariusz Stępiński podniósł się z ławki rezerwowych

Mariusz Stępiński pojawił się na boisku po sześciu meczach spędzonych na ławce rezerwowych. Nie rozstrzygnął bezbramkowego pojedynku Udinese Calcio z Hellasem Werona.

Koray Gunter (w środku) PAP/EPA / GABRIELE MENIS / Na zdjęciu: Koray Gunter (w środku)
Tylko jednego napastnika z Polski można regularnie oglądać na włoskich boiskach w ostatnich tygodniach. Mowa o Arkadiusza Miliku, który co prawda jest kontuzjowany, ale kiedy dopisuje mu zdrowie, jest pierwszym wyborem w Napoli. Łukasz Teodorczyk i Mariusz Stępiński nie znajdują uznania swoich trenerów. W niedzielę 10 minut dostał tylko ten drugi.

Udinese i Hellas nie mają problemu z pozostawaniem nad strefą spadkową, a beniaminek nawet włączył się w walkę o awans do europejskich pucharów. Obawę przed ich bezpośrednim meczem powodował fakt, że opierają swoją grę o defensywę, a bramkostrzelność nie jest ich atutem. Zresztą w rundzie jesiennej zremisowały 0:0.

W rewanżu działo się trochę więcej. Przez 90 minut w Weronie było siedem strzałów celnych, a tylko w pierwszej połowie w Udine pięć. Więcej powodów do komplementowania zawodników jednak nie było.

Na początku drugiej połowy publiczność ożywiła się, ale nie po sytuacji podbramkowej, tylko po kolizji Seko Fofany z sędzią Eugenio Abbattistą. Obaj runęli na boisko i tyle dobrego, że nie zrobili sobie krzywdy. Później piłka znalazła się w bramce Hellasu, ale gol gospodarzy został anulowany z powodu spalonego Kevina Lasagni.

Paweł Dawidowicz był na ławce rezerwowych gości.

Udinese Calcio - Hellas Werona 0:0

Udinese: Juan Musso - Rodrigo Becao, William Ekong, Bram Nuytinck - Jens Stryger Larsen, Seko Fofana (86' Mato Jajalo), Rolando Mandragora, Rodrigo De Paul, Ken Sema (78' Hidde ter Avest) - Stefano Okaka, Kevin Lasagna

Hellas: Marco Silvestri - Amir Rrahmani, Koray Guenter, Marash Kumbulla - Davide Faraoni, Sofyan Amrabat, Miguel Veloso, Darko Lazović - Valerio Verre (81' Mariusz Stępiński), Matteo Pessina (70' Mattia Zaccagni) - Fabio Borini

Żółte kartki: Ekong (Udinese) oraz Veloso, Lazović (Hellas)

Sędzia: Eugenio Abbattista