Bundesliga. Bayern - Paderborn. Robert Lewandowski bohaterem. Strzelił zwycięską bramkę (wideo)

Robert Lewandowski uratował zwycięstwo Bayernu Monachium. Polak w 89. minucie strzelił bramkę na 3:2, dzięki czemu jego zespół okazał się lepszy od ostatniego w tabeli Paderborn 07.

Dominika Pawlik
Robert Lewandowski PAP/EPA / LUKAS BARTH-TUTTAS / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
Chciałoby się rzec: "na kłopoty - Lewandowski"! Bez reprezentanta Polski Bayern Monachium miałby trudności z pokonaniem SC Paderborn 07. Pierwszą bramkę zdobył Serge Gnabry, ale przeciwnicy wyrównali. Monachijczycy mieli problemy, by skonstruować kolejne groźne akcje.

Ich niemoc wykorzystała ostatnia drużyna tabeli, wyrównując tuż przed końcem pierwszej połowy. Robert Lewandowski po dograniu Gnabry'ego trafił do bramki, ale wystarczyło pięć minut i rywale ponownie wyrównali.

Fani Bayernu mogli ostatecznie odetchnąć z ulgą w 88. minucie. Na taką akcję czekali przez całe spotkanie. Gnabry ze skrzydła dograł w tempo do Lewandowskiego, a Polak dostawił nogę i pokonał Leopolda Zingerle.

Bayern jest liderem Bundesligi z 49 punktami na koncie. Wyprzedza RB Lipsk i Borussię Dortmund, które swoje mecze rozegrają dopiero w weekend.