Bundesliga. "Fajna przemiana Krzysztofa Piątka". Polak jednym z najlepszych w Hercie Berlin

Krzysztof Piątek zdobył w meczu z Fortuną Duesseldorf (3:3) swojego pierwszego gola w Bundeslidze. Zdaniem niemieckich mediów, polski napastnik był jednym z najlepszych piłkarzy Herthy Berlin.

Łukasz Witczyk
Krzysztof Piątek (z lewej) walczy o piłkę PAP/EPA / SASCHA STEINBACH / Na zdjęciu: Krzysztof Piątek (z lewej) walczy o piłkę
Po dziewięciu minutach Hertha Berlin przegrywała z Fortuną Duesseldorf już 0:2. Berlińczycy grali fatalnie w defensywie, popełniali proste błędy, które skrzętnie wykorzystywali rywale. W pierwszej części gry Krzysztof Piątek miał cztery okazje do zdobycia gola, ale żadnej z nich nie wykorzystał. Do tego w ostatniej akcji pierwszej połowy Fortuna podwyższyła prowadzenie.

Wszystko odmieniło się w drugiej części, a Piątek wykorzystał wywalczony przez siebie rzut karny i doprowadził do wyrównania 3:3. Zdaniem niemieckich mediów, Polak był jednym z najlepszych zawodników zespołu ze stolicy Niemiec. Wyżej oceniono jedynie Matheusa Cunhę.

Portal sportbuzzer.de dał Polakowi notę 2,5 w sześciostopniowej skali (1 - klasa światowa, 6 - występ poniżej krytyki). "Początkowo był najbardziej aktywnym graczem Herthy. Nie udało się w 9. minucie, gdy jego strzał obronił Kastenmeier, a następnie nie trafił z ostrego kąta. Później też jego strzał zatrzymał bramkarz. W drugiej połowie wykorzystał rzut karny i zapewnił remis" - uargumentowano wysoką notę dla Polaka.

Serwis ligainsider.de dał Polakowi notę 3,5. Inny napastnik Herthy - Cunha - otrzymał "dwójkę". Z kolei portal spox.com skrytykował Piątka za niewykorzystane szanse z pierwszej połowy, ale pochwalił za wykorzystaną jedenastkę. Z kolei według sofascore.com, Polak zasłużył na notę 6,7.
Czytaj także: PKO Ekstraklasa: Jagiellonia - Lech. Pierwszy gol i połowiczne przełamanie białostoczan. "Kolejorz" z wielkim niedosytem PKO Ekstraklasa: Górnik - Pogoń. Kosta Runjaić: Każdy mecz zaczyna być jak finał ZOBACZ WIDEO #dziejesiesporcie: przewrotka sprzed linii pola karnego. Co za strzał!

Czy Hertha Berlin utrzyma się w Bundeslidze?