Sparing. Udinese rozgromiło klub z Serie D. Pięć bramek Łukasza Teodorczyka

W środę piłkarze Udinese Calcio rozegrali mecz sparingowy z piątoligowym ASD Cjarlins Muzane. Podopieczni trenera Luki Gottiego zwyciężyli aż 13:1, a pięć bramek na swoim koncie zapisał Łukasz Teodorczyk.

Mateusz Kozanecki
Łukasz Teodorczyk Getty Images / Matteo Ciambelli/NurPhoto / Na zdjęciu: Łukasz Teodorczyk
ASD Cjarlins Muzane to zespół występujący na co dzień w rozgrywkach włoskiej Serie D. Po rozegraniu 28 spotkań zajmuje w tabeli 9. miejsce ze stratą 12 punktów do prowadzącego Campodarsego.

Środowy sparing z Udinese Calcio, klub z piątej ligi rozpoczął całkiem nieźle. Do przerwy na tablicy wyników widniał bowiem remis 1:1.

Druga połowa zdecydowanie należała jednak do podopiecznych trenera Luki Gottiego. Jego zawodnicy w tej części gry strzelili przeciwnikom... dwanaście bramek i ostatecznie zwyciężyli 13:1.

Niezwykle skuteczny był Łukasz Teodorczyk. Polski napastnik w rozgrywkach ligowych pojawia się bardzo rzadko, z reguły w ostatnich minutach meczów. W sparingu spędził na boisku pełne 90 minut.

Teodorczyk aż pięciokrotnie wpisywał się na listę strzelców. Do bramki rywali trafiał w 18., 47., 57., 78. i 88. minucie.

Kolejny mecz ligowy Udinese Calcio rozegra w sobotę, 7 marca, o godz. 15.00. Rywalem zespołu Teodorczyka będzie Torino FC.

Udinese Calcio - ASD Cjarlins Muzane 13:1 (1:1)

13:1 - Teodorczyk 88'

Puchar Niemiec. Bayer - Union. Rafał Gikiewicz niezadowolony z postawy drużyny. "Można przegrać, ale nie tak"
Bundesliga. Robert Lewandowski w jedenastce miesiąca. Polak z najlepszą średnią oceną

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)
Czy Łukasz Teodorczyk powinien otrzymać więcej szans gry w Udinese?