Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Ronaldinho ma zagrać w więziennym turnieju piłkarskim. Namawiają go więźniowie

Ronaldinho trafił do aresztu w Asuncion za posługiwanie się podrobionym dokumentem tożsamości. Gdy trafił za kratki, więźniowie wpadli na pomysł, żeby zorganizować turniej. Każdy chce mieć legendarnego Brazylijczyka w swojej drużynie.
Marcin Borciuch
Marcin Borciuch
Ronaldinho Getty Images / Bruna Prado / Na zdjęciu: Ronaldinho

Ronaldinho został aresztowany za używanie fałszywego paszportu. Stał się najbardziej rozpoznawalnym więźniem w Asuncion, stolicy Paragwaju. Sąd odrzucił możliwość wyjścia Brazylijczyka za kaucją oraz aresztu domowego. Na jego obecności za kratkami chcą skorzystać współwięźniowie.

Według paragwajskiej stacji TV ABC planują zorganizować turniej piłkarski, w którym wzięliby udział wyłącznie więźniowie powyżej 35. roku życia. Gorąco namawiają Ronaldinho do wzięcia udziału. Każda z szykowanych drużyn chciałaby mieć go w składzie.

Jeśli Ronaldinho zdecyduje się zagrać w turnieju, będzie musiał spełnić jeden warunek. Więźniowie zdają sobie sprawę z jego niebywałych umiejętności, więc nie będzie mógł oddawać żadnego strzału na bramkę przeciwnika.

Legendarny piłkarz mógłby się skusić na propozycję gry w turnieju. W więzieniu jest uwielbiany (kamery w areszcie nagrały, jak rozdawał autografy), więc na boisku też cieszyłby się ogromnym szacunkiem. Poza tym to dobry sposób na to, żeby umilić sobie czas oczekiwania na rozwiązanie jego sprawy. Prawnicy wciąż próbują go wyciągnąć z aresztu.

Poza tym Ronaldinho miałby o co grać. Główną nagrodą w turnieju jest... pieczone prosię.

Czytaj też:
Ronaldinho badał się na obecność koronawirusa
Nie będzie aresztu domowego dla Ronaldinho

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty

Komentarze (0):

  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×