Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Koronawirus. Szkocja. Heart of Midlothian FC obciął pensje o połowę

Szkocki Heart of Midlothian FC to pierwszy klub w Europie, który zdecydował się na redukcję wynagrodzenia w związku z zawieszeniem rozgrywek. - Muszę działać szybko, by pomóc przetrwać klubowi tę burzę - mówi właścicielka klubu Ann Budge.
Maciej Kmita
Maciej Kmita
piłkarze Heart of Midlothian Getty Images / Jeff Holmes / Na zdjęciu: piłkarze Heart of Midlothian

Budge poinformowała, że począwszy od 1 kwietnia, pensje pracowników klubu, wliczając w to piłkarzy i trenerów pierwszej drużyny, zostaną obcięte o połowę.

- Muszę działać szybko, by zapewnić klubowi przetrwanie tej burzy i przygotować go do wznowienia działalności, gdy wrócimy do gry w piłkę nożną. Nie mogę tego osiągnąć bez współpracy i wsparcia wszystkich zainteresowanych, czyli personelu, trenerów, piłkarzy i kibiców - stwierdziła właścicielka 12. zespołu szkockiej ekstraklasy.

- Aby zapobiec zwolnieniom i ochronić jak najwięcej miejsc pracy, proponuję wdrożenie programu redukcji wynagrodzeń. Dlatego poprosiliśmy wszystkich pracowników, menedżerów, trenerów, zawodników i personel o zaakceptowanie 50-procentowej obniżki wynagrodzenia - ujawniła właścicielka Serc.

ZOBACZ WIDEO Koronawirus. Ciężka sytuacja klubów sportowych. "Ratunkiem może być wprowadzenie odpowiednich przepisów"

Klub z Edynburga przewiduje tymczasowe zamknięcie poszczególnych działów, których funkcjonowanie nie jest niezbędne w czasie zawieszenia rozgrywek. Tym pracownikom, którzy nie zgodzą się na redukcję pensji, zaproponowane zostanie rozwiązanie umów.

Budge zapewniła, że po redukcji pensja żadnego z pracowników nie spadnie poniżej obowiązującego w Wielkiej Brytanii "living wage". - Podjęcie tej decyzji nie było łatwe. Nie wiemy, jak długo potrwa ta sytuacja. Zrobię wszystko, co w mojej mocy, by przeprowadzić nas bezpiecznie przez te miesiące - zakończyła.

Heart of Midlothian to pierwszy europejski klub, który zareagował w ten sposób na wywołany pandemią SARS-CoV-2 paraliż przemysłu piłkarskiego. W Niemczech natomiast z inicjatywą redukcji zarobków wychodzą sami piłkarze. Zrobili już tak zawodnicy Borussii M'Gladbach (więcej TUTAJ) czy Rafał Gikiewicz z Unionu Berlin (więcej TUTAJ).

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Czy decyzja Heart of Midlothian FC wywoła efekt domina?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty

Komentarze (0):

  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×