Kokpit Kibice

Koronawirus. SSC Napoli 25 marca chce wrócić do treningów

"Zespół wznowi treningi 25 marca" - czytamy na oficjalnym koncie SSC Napoli na Twitterze. To kolejny klub we Włoszech, który podjął taką decyzję.
Dominika Pawlik
Dominika Pawlik
radość Arkadiusza Milika oraz Piotra Zielińskiego Getty Images / Paolo Rattini / Na zdjęciu: radość Arkadiusza Milika oraz Piotra Zielińskiego

Cagliari Calcio wznawia zajęcia 23 marca. Podobny pomysł ma Lazio Rzym. Władze SSC Napoli dadzą swoim zawodnikom dwa dni więcej wolnego. Wszystko przez to, że oficjalnie Serie A została zawieszona do 4 kwietnia. Trudno się spodziewać, by rzeczywiście rozgrywki wtedy wznowiono.

Sytuacja we Włoszech jest dramatyczna. Koronawirus zabił już na Półwyspie Apenińskim ponad 4000 osób (więcej niż w Chinach) a system opieki zdrowotnej wisi na włosku.

Włoski minister sportu apeluje o zakończenie sezonu, a szef stowarzyszenia piłkarzy Damiano Tommasi mówi o końcówce maja jako pierwszym możliwym terminie. Tymczasem wobec braku przełożenia wznowienia Serie A, kolejny klub uznał, że powrót do treningów to jedyne wyjście.

Sami prezesi namawiają ludzi we Włoszech do przestrzegania zasad kwarantanny i pozostawania w domu, natomiast swoimi decyzjami dają przykład, że można wrócić do normalności.

Czytaj też:
Koronawirus. Serie A. Prezesi nie rozumieją powagi sytuacji. "Są jak muzycy na Titanicu"
Koronawirus. Burza we Włoszech. Kluby chcą wrócić do treningów

ZOBACZ WIDEO Koronawirus. Ciężka sytuacja klubów sportowych. "Ratunkiem może być wprowadzenie odpowiednich przepisów"

Czy uważasz, że powrót do treningów SSC Napoli to dobry pomysł?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty

Komentarze (0):

    Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
    ×
    Sport na ×