KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Koronawirus. Zrobili to! Kibice Widzewa Łódź zebrali 110 tysięcy złotych dla szpitali!

Niecałe siedem dni potrzebowali kibice Widzewa Łódź, by uzbierać 110 tysięcy złotych, które mają zostać przeznaczone na pomoc pracowników służby zdrowia walczących z koronawirusem.

Krzysztof Sędzicki
Krzysztof Sędzicki
kibice Widzewa Łódź WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: kibice Widzewa Łódź
O akcji informowaliśmy już kilka dni temu. Początkowo celem było 19 100 złotych, a więc kwota symbolicznie nawiązująca do daty powstania klubu. Gdy okazało się, że kwotę udało się zebrać w ciągu niecałej doby, podwyższono poprzeczkę do 110 tysięcy złotych, czyli kolejnego symbolu - 110-lecia obchodzonego przez Widzew Łódź w tym roku.

Inicjatywa wyszła w internecie od Stowarzyszenia "Fanatycy Widzewa" oraz "Wiara spod Zegara". Chodziło o to, by dobrowolnymi wpłatami uzbierać pieniądze na środki higieny osobistej, produkty przemysłowe oraz spożywcze niezbędne w szpitalach. Postanowiono zrobić to poprzez "system" nominacji w internecie.

Akcja nabrała takiego rozpędu, że włączyli się do niej także byli i obecni piłkarze, a także przedstawiciele zarządu na czele z prezes Martyną Pajączek, która przeznaczyła 1 910 złotych. Taką samą kwotę przeznaczył Marcin Robak. 5 000 złotych dorzucił z kolei były widzewiak Bartłomiej Pawłowski.- Na naszych kibiców zawsze można liczyć. Jestem dumna z tego, że zorganizowali tę zbiórkę i dziękuję całej widzewskiej społeczności za wielkie zaangażowanie w realizację tak ważnego i pięknego celu.Trudno powiedzieć, kiedy uda nam się pokonać koronawirusa, ale jestem pewna, że dzięki takim działaniom będziemy w stanie tego dokonać - przyznała szefowa łódzkiego klubu.

Łącznie na liście wpłacających znalazło się ponad dwa tysiące osób. Organizatorzy zbiórki już zamówili pierwszą partię najbardziej potrzebnych środków, które zostaną później przekazane szpitalom. Jak zapowiadają, nie zamierzają przestać pomagać.

Czytaj również: 

Koronawirus: kibice Ruchu Chorzów kupili szpitalowi pralkę i suszarkę

Koronawirus. FIFA prosi piłkarzy, by zgodzili się na obniżenie swoich pensji o połowę

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: zabawa w rodzinie Pogby mogła skończyć się katastrofą


Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie
Czy w ciągu ostatnich dwóch tygodni wsparłeś finansowo walczących z koronawirusem?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×