Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Zbigniew Boniek powinien się podać do dymisji. Tak sugeruje były reprezentant Polski

Janusz Kupcewicz jest zdania, że Jerzy Brzęczek powinien prowadzić kadrę podczas Euro 2020. Były reprezentant Polski sugeruje, że w przeciwnym wypadku do dymisji powinien się podać prezes PZPN, Zbigniew Boniek.
Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Zbigniew Boniek, prezes PZPN WP SportoweFakty / Sandra Rejzner / Na zdjęciu: Zbigniew Boniek, prezes PZPN

Kontrakt Jerzego Brzęczka z PZPN ważny jest do lipca tego roku, ale ma być przedłużony do jesiennych spotkań Ligi Narodów UEFA. Selekcjoner nie może być pewien tego, że poprowadzi kadrę w przyszłorocznych mistrzostwach Europy. Prezes PZPN Zbigniew Boniek zapowiedział, że decyzja zależna będzie od wyników reprezentacji Polski w Lidze Narodów.

Słowa Bońka wzbudzają sprzeciw u Janusza Kupcewicza. 20-krotny reprezentant Polski jest zdania, że kontrakt Brzęczka powinien być przedłużony do mistrzostw Europy. Jego zdaniem sprawa nie podlega żadnej dyskusji.

Kupcewicz sugeruje, że jeśli Boniek chce zwolnić Brzęczka, to i sam on powinien zrezygnować ze stanowiska. - Niech się również Zbyszek Boniek poda do dymisji. O czym my mówimy? Dajcie człowiekowi, który wprowadził reprezentację do finałów Euro popracować i poprowadzić tą drużynę w tym finałowym turnieju. Wprowadził ją tam i obojętnie jak grała, to osiągnął sukces. Ja nie widzę jakichś przeszkód, żeby kontrakt był przedłużony do przyszłego roku - powiedział w rozmowie ze "Sportem".

Pod wodzą Brzęczka reprezentacja Polski zrealizowała cel, jakim był awans do Euro 2020, ale styl gry Biało-Czerwonych był poniżej oczekiwań. Takiego samego zdania jest Kupcewicz, ale mimo to jest przeciwny zmianie szkoleniowca. - Jeśli ktoś chciał Brzęczka zmienić, to mógł to zrobić zaraz po eliminacjach, a nie zwalać teraz wszystko na koronawirusa, na to że turniej jest przełożony - stwierdził.

Czytaj także:
Międzynarodowa piłka wróci dopiero w 2021 roku? Fatalna prognoza wiceprezydenta FIFA
Krystian Woźniak - polski bramkarz na tropie Manuela Neuera

ZOBACZ WIDEO: Jak piłka nożna będzie wyglądać po epidemii koronawirusa? "To bardzo poważnie zachwieje klubami"

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty

Komentarze (8):

 • Mariusz Mario Ratajczak Zgłoś komentarz
  Fajny chlop ten kupcewicz ale widać teraz i wtedy kiedy grali na mundialu że kadra Piechniczka była podzielona ,nawet jak oglądam mecze Espana 82 to można zauważyć mało.rsdosci u nie
  Czytaj całość
  których po golach
  • Andrzej Rusnak Zgłoś komentarz
   BONIEK. Był super piłkarzem i póki co nie złym sternikiem piłki nożnej w Polsce. Zna się na tym co robi. Znajduje się w piłce europejskiej i światowej. Porównajcie prezesury Laty i
   Czytaj całość
   Bońka? Kadencja Bońka kończy się, zobaczymy kto będzie jego następcą i co będzie znaczył w strukturach światowej piłki nożnej???
   • Nick Shany Zgłoś komentarz
    Po ostatniej aktywności prezesa Bońka widać, że nie za wiele ma pomysłów na polską piłkę nożną, za to jest profesjonalistą jeśli chodzi o poruszanie się na salonach piłkarskich (i
    Czytaj całość
    nie tylko... vide: polityka), bo zna go wielu ludzi nie tylko ze świata piłki. Jeśli chodzi o twórcze działanie, nie mówiąc już o twórczym myśleniu, to niestety pan Zbyszek nie błyszczy. Ostatnio wystąpił z inicjatywą "poważnych" zmian w polskim piłkarstwie, a mianowicie zaproponował nowe nazewnictwo poszczególnych szczebli rozgrywek. No cóż... Od kogo jak kogo, ale od pana Zbyszka można oczekiwać bardziej ciekawych rozwiązań dotyczących na przykład problemu z kibolami, których (tych problemów oczywiście) było w tym krótkim sezonie piłkarskim, aż nazbyt wiele. Pan Zbyszek woli jednak zabierać głos w dużo ważniejszych sprawach, rzekłbym nawet, że wręcz państwowych, narodowych, bo czymże innym są rady Pana Zbyszka jakimi obdziela polityków. Pal sześć te rady, bo problem tzw. selekcjonera reprezentacji zaczyna przybierać coraz wyraźniejszą postać. Jeśli ktoś zagląda na fora, na których dyskutuje się o tym problemie, to rzucają się w oczy prymitywne, a czasem chamskie teksty na temat trenera Brzęczka. Jest ich wiele i to zapewne sprawia, że prezes Boniek jest pod wielką presją tej "opiniotwórczej" hołoty. Nie oglądam plotkarskich spotkań typu "kafe futbol", dlatego nie wiem, czy "eksperci" typu Borka i Kołtona już wypracowali swoje stanowisko, i czy to stanowisko zna już prezes Boniek. Ale skoro przebąkuje o ewentualnej zmianie selekcjonera, to znaczy, że śledzi opinię i stara się nadążać za tą zakapturzoną awangardą, która racami, banerami i wzniosłymi pieśniami pieści jego poczucie piłkarskiej estetyki. Przyglądając się poczynaniom Brzęczka jako selekcjonera, należy docenić to, że potrafił sprowadzić na ziemię "gwiazdorów" rosyjskiego Mundialu, którzy pod wodzą idola "kapturów" (czyt. kiboli) nie osiągnęli niczego. Trener Brzęczek nie kreuje się na zbawiciela, nie pcha się na afisz jak Nawałka, nie bryluje na salonach, więc ma czas na przemyślenia i na zaplanowanie cyklu przygotowań do Mistrzostw Europy, do których wprowadził polską reprezentację. Myślenie Bońka o zmianie trenera jest pozbawione logiki. Boniek nie podaje żadnych argumentów świadczących o ewentualnych błędach jakie popełnił trener Brzęczek. No bo jak ma mówić o błędach, lub złej pracy trenera, skoro pod wodzą tego trenera reprezentacja awansowała do ME. Czy Boniek zastanawiał się jak jego "przebąkiwania" wpłyną na samopoczucie trenera Brzęczka? Czy Boniek choć przez chwilę zastanawiał się jak na tą całą sytuację spoglądają piłkarze reprezentacji? Wątpię.
    • zbych22 Zgłoś komentarz
     Należy oczekiwać odpowiedzi Bońka bo Panowie raczej się nie lubią,a zwłaszcza Boniek Kupcewicza po fakcie jak Kupcewicz stwierdził publicznie,ze Boniek był słabo wyszkolony
     Czytaj całość
     technicznie. Brzęczek jaki jest taki jest ale na chwilę obecną dyskusje o rozwiązaniu z nim umowy są bez najmniejszego sensu.Powinien dokończyć to co zaczął,a o jego reprezentacyjnej przyszłości można będzie mówić po Euro.
     • Pawel.P Zgłoś komentarz
      Na tym portalu działa grupa przestępcza powołana i ochraniana przez portal W-P zrobimy z nimi porządek będą nadawać z BERLINA albo MOSKWY
      • jahu61 Zgłoś komentarz
       Popieram, do dymisji
       • yes Zgłoś komentarz
        "Niech się również Boniek poda do dymisji" - nie ma "również", koniec umowy i dymisja są czym innym. Zrobią jak będą chcieli.
        • gmk38 Zgłoś komentarz
         Brawo Panie Kupcewicz, zgadzam sie z Panem w 100%
         Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
         ×
         Sport na ×