Liga białoruska: BATE Borysów goni najlepszych. Wygrana podsumowana golem z ponad 30 metrów

BATE Borysów długo pracowało nad rozbrojeniem obrony FK Gorodeja, ale postawiło na swoim. Wynik na 2:0 ustalił już w doliczonym czasie Anton Saroka lobem z ponad 30 metrów.

piłkarze BATE Borysów Newspix / EXPA/ Eibner-Pressefoto/ Schueler / Na zdjęciu: piłkarze BATE Borysów
Na Białorusi trwa 6. kolejka, a rozgrywki w "jedynej lidze w Europie" przebiegają bez dużych zakłóceń. Jednym z zaskoczeń początku sezonu był falstart BATE Borysów. Etatowy uczestnik europejskich pucharów miał problem, żeby po nim awansować do czołówki. Dopiero po sobotnim zwycięstwie został wiceliderem.

Niezależnie od sytuacji w tabeli, wyżej notowani gracze FK Gorodeja schowali się i głównie przeszkadzali rywalom z Borysowa. Długimi fragmentami 21 zawodników było stłoczonych na połowie jednego zespołu. Najpoważniejsze ostrzeżenie od BATE było w 30. minucie, piłka nawet trafiła do siatki, ale gol nie został uznany. Nemanja Milić dobijał strzał Igora Stasiewicza po beznadziejnej interwencji bramkarza, ale był na spalonym.

Przypominał się poprzedni mecz BATE z Torpedo-BiełAZ Żodino zakończony bezbramkowym remisem. Również w nim BATE przeważało, ale marnowało swoje szanse na gola. Trener dokonał w tygodniu zmian w ofensywie, ale wielkiej poprawy nie było widać. Na domiar złego dla gości w 61. minucie nieomal stracili bramkę po potężnym strzale z dystansu.

Kluczowa okazała się dopiero roszada przeprowadzona w trakcie meczu. Stanisław Dragun strzelił gola na 1:0 w 73. minucie, kilkadziesiąt sekund po wbiegnięciu na boisko z ławki rezerwowych. Zmiennik, w swoim pierwszym kontakcie z piłką, przymierzył z kilkunastu metrów do siatki. W ten sposób twierdza FK Gorodeja została rozbrojona.

Mecz podsumował golem na 2:0 Anton Saroka i było na co popatrzeć. W doliczonym czasie piłkarz BATE przelobował bramkarza FK Gorodeja z ponad 30 metrów. Igor Dowgiałło tylko odprowadził futbolówkę wzrokiem do siatki. W ten efektowny sposób zostały rozwiane wątpliwości, której drużynie należy się komplet punktów.

FK Gorodeja - BATE Borysów 0:2 (0:0)
0:1 - Stanisław Dragun 73'
0:2 - Anton Saroka 90'

FK: Igor Dowgiałło - Kirył Pawluczek, Siemion Szestiłowskij (79' Siergiej Puszniakow), Aleksandr Pozniak - Siergiej Usienia, Stanisław Sazonowicz (78' Rotisław Szaweł), Denis Jaskowicz, Milan Joksimović - Andrej Sorokin, Siergiej Archipow (67' Dmitrij Bajduk), Lazar Sajcić

BATE: Denis Szczerbicki - Dmitrij Bessmertnij, Zachar Wołkow, Jahor Filipienka, Bojan Nastić - Willum Willumsson, Jewgienij Jabłonskij (72' Stanisław Dragun), Dmitrij Baga, Igor Stasiewicz (85' Maksim Skawysz) - Nemanja Milić (67' Paweł Nechajczik), Anton Saroka

Żółte kartki: Sazonowicz, Archipow (FK) oraz Milić, Nastić, Wołkow (BATE)

Sędzia: Dmitrij Dolja