Bundesliga. VfL Wolfsburg - Borussia Dortmund. "Pewny z tyłu". Sprawdź, jak niemieckie media oceniły Łukasza Piszczka

Borussia Dortmund pozostaje w grze o mistrzostwo Niemiec. Piłkarze BVB wygrali na wyjeździe z VfL Wolfsburg 2:0, a cały mecz rozegrał Łukasz Piszczek. Niemieccy dziennikarze solidnie ocenili grę Polaka.

Szymon Łożyński
Na zdjęciu w środku: Łukasz Piszczek PAP/EPA / MICHAEL SOHN / POOL / Na zdjęciu w środku: Łukasz Piszczek
6 punktów i bilans bramkowy 6-0 - tak wygląd wznowienie sezonu 2019/2020 w Bundeslidze przez Borussię Dortmund. Podopieczni Luciena Favre 4:0 pokonali u siebie Schalke 04 Gelsenkirchen, a w sobotę bez większych kłopotów wygrali na wyjeździe 2:0 z VfL Wolfsburg.

Oba spotkania w podstawowym składzie BVB rozpoczął Łukasz Piszczek, który przedłużył jeszcze o rok kontrakt z klubem. W sobotę Polak nie popełnił rażących błędów i otrzymał przyzwoite oceny od niemieckich dziennikarzy.

Od portalu sportbuzzer.de Piszczek dostał notę 3 (w skali od 1 do 6, gdzie 1 oznacza klasę światową). "Kiedy rozpoczął się mecz, miał wszystko pod kontrolą po prawej stronie. Nie napracował się jednak zbyt mocno" - napisali dziennikarze w uzasadnieniu.

Nieco niżej byłego reprezentanta Polski ocenił portal sport.de, przyznając mu notę 3,5. "Pewny z tyłu, z wyjątkiem kilku pierwszych minut po przerwie" - zwrócono uwagę.

Portal sofascore przyznał Piszczkowi notę 7. Poniżej zobaczysz dokładne statystyki Polaka z tego meczu:
W tym sezonie 34-letni obrońca rozegrał już 31 spotkań w barwach BVB, w których strzelił jednego gola i zaliczył cztery asysty. W obu spotkaniach po wznowieniu Bundesligi Piszczek rozegrał po 90 minut.

Kolejny mecz Borussię Dortmund czeka już we wtorek 26 maja, gdy w hicie rozgrywek o 18:30 podejmie Bayern Monachium. Transmisja w Eleven Sports i na WP Pilot.