Bundesliga. Tak Bayern Monachium rozbił Borussię Dortmund

Aż 6:0 rozbił Bayern Monachium Borussię Dortmund w marcu 2018 roku. Hattrickiem popisał się wówczas Robert Lewandowski. Prezentujemy gole z tego meczu.

Bartosz Zimkowski
Robert Lewandowski strzela gola Borussii w marcu 2018 roku Materiały prasowe / Dugout / Na zdjęciu: Robert Lewandowski strzela gola Borussii w marcu 2018 roku

Już po pierwszej połowie nie było czego zbierać. Bayern Monachium dosłownie przejechał się po Borussii Dortmund, strzelając aż pięć bramek.

Kanonadę rozpoczął Robert Lewandowski już w piątej minucie. Chwilę później James Rodriguez podwyższył na 2:0, a następnie Thomas Mueller zdobył trzeciego gola. Jeszcze przed przerwą kolejne gwoździe wbili Lewandowski i Franck Ribery. W drugiej połowie padła już tylko jedna bramka - autorstwa Lewandowskiego. W ten sposób Polak skompletował hattrick.

W tym meczu pełne 90 minut rozegrał nie tylko Lewandowski, ale i Łukasz Piszczek.

Bayern z Borussią mierzył się w historii 124 razy. 60 zwycięstw odnieśli Bawarczycy, 34-krotnie wygrywała Borussia. Padło 30 remisów.

Początek wtorkowego meczu Borussia - Bayern o godzinie 18:30. Transmisja w Eleven Sports.