Fortuna I liga: zaczarowane bramki. Radomiak zremisował z Odrą Opole

Jak jesienią w Opolu, tak wiosną w Radomiu starcie Radomiaka z Odrą zakończyło się bezbramkowym remisem. Szansa beniaminka na bezpośredni awans do PKO Ekstraklasy jest już niewielka.

Damian Jakubik i  Arkadiusz Piech Newspix / LUKASZ GROCHALA/CYFRASPORT / Na zdjęciu: Damian Jakubik i Arkadiusz Piech
Najlepsze kluby ligi nie straciły rozpędu w czasie blisko trzymiesięcznej przerwy w rozgrywkach. Po komplet punktów zdążyły już sięgnąć w 23. kolejce walczące o bezpośredni awans Podbeskidzie Bielsko-Biała, Warta Poznań oraz Stal Mielec. Radomiak nie wytrzymał tempa tych drużyn, ale nadal przewodzi grupie pościgowej w tabeli, a punktów potrzebuje do umocnienia się w strefie barażowej. W czwartek musiał zadowolić się jednym "oczkiem".

Do Radomia przyjechała stojąca przed szansą opuszczenia strefy spadkowej Odra Opole. Drużyna miała już wystarczająco dużo czasu, żeby popracować pod wodzą Dietmara Brehmera i zaprezentować, czego nauczył ją nowy szkoleniowiec.

Bramkarze mieli okazję do wykazania się już na początku meczu i tak Cezary Miszta, jak i Mateusz Kuchta stanęli na wysokości zadania. Radomiak atakował częściej, ale Odra potrafiła groźnie odpowiedzieć. Dlatego podopieczni Dariusza Banasika musieli być ostrożni. Po pierwszej połowie było 3:2 w strzałach celnych dla Radomiaka. Trafić do bramki Odry próbował głównie Rafał Makowski, najczęściej po podaniach Leandro, ale zabrakło skuteczności pomocnikowi, który po zakończeniu sezonu przeniesie się do Śląska Wrocław.

W drugiej połowie Radomiak grał już bez Leandro, który doznał urazu, a jego zastępcą był Mateusz Lewandowski. Na skrzydło przeniósł się w tej sytuacji Mateusz Michalski. Blisko zdobycia gola był w 65. minucie Maciej Górski, po którego strzale z 20. metra piłka zatrzymała się na obramowaniu. Rezerwowi Radomiaka złapali się za głowy, ponieważ już widzieli piłkę w siatce. Z ławki wszedł jako ostatni Merveille Fundambu i wyklarował sytuację podbramkową, której w 82. minucie nie wykorzystał Patryk Mikita.

Ekipa z Opola krócej posiadała piłkę i starała się przeprowadzać kontrataki z udziałem Tomasa Mikinica oraz Krzysztofa Janusa. Ofensywny pomysł obu drużyn był równie nieskuteczny, a upływający czas zwiększał nerwowość na boisku. W 90. minucie Odra mogła przeprowadzić zabójczy dla Radomiaka atak, jednak Szymon Skrzypczak nie wykorzystał piłki meczowej po zagraniu Tomasa Mikinica.

Radomiak Radom - Odra Opole 0:0

Radomiak: Cezary Miszta - Damian Jakubik, Mateusz Cichocki, Maciej Świdzikowski, Dawid Abramowicz - Mateusz Michalski, Meik Karwot (82' Merveille Fundambu) - Leandro Rossi (46' Mateusz Lewandowski), Rafał Makowski, Patryk Mikita - Maciej Górski (71' Dominik Sokół)

Odra: Mateusz Kuchta - Kacper Tabiś (57' Jarosław Czernysz), Mateusz Wypych, Mateusz Kamiński, Łukasz Winiarczyk - Miłosz Trojak, Mateusz Czyżycki - Tomas Mikinic, Sebastian Bonecki (68' Rafał Niziołek), Krzysztof Janus - Arkadiusz Piech (79' Szymon Skrzypczak)

Żółte kartki: Leandro, Lewandowski (Radomiak) oraz Czyżycki (Odra)

Sędzia: Sylwester Rasmus (Toruń)