Bundesliga: niespodziewana porażka Borussii M'gladbach. Ucieka jej Liga Mistrzów

Niespodzianka na początek 30. kolejki Bundesligi. SC Freiburg pokonał u siebie Borussię M'gladbach 1:0. Goście będą teraz drżeć o miejsce w pierwszej czwórce.

Szymon Mierzyński
Lars Stindl (z lewej) i Christian Guenter (z prawej) PAP/EPA / RONALD WITTEK / Na zdjęciu: Lars Stindl (z lewej) i Christian Guenter (z prawej)
Decydująca bramka padła w 58. minucie, gdy po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, precyzyjnym strzałem głową do siatki trafił Nils Petersen.

Zespół Marco Rose nie potrafił odpowiedzieć, a było mu tym trudniej, że od 69. minuty musiał grać w dziesiątkę. Drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Alassane Plea. Ta sytuacja tak zirytowała szkoleniowca przyjezdnych, że sędzia w podobny sposób ukarał także jego.

Freiburg zwyciężył 1:0 i ma teraz 41 pkt., co daje mu 8. miejsce w tabeli Bundesligi.

Borussia póki co pozostaje na 4. pozycji. Gromadzi 56 "oczek" - tyle samo, co Bayer 04 Leverkusen, który w sobotę podejmie Bayern Monachium. Jeśli "Aptekarze" wywalczą przynajmniej remis, wtedy właśnie oni wskoczą do strefy premiowanej udziałem w Lidze Mistrzów.

SC Freiburg - Borussia M'gladbach 1:0 (1:0)
1:0 - Nils Petersen 58'

Czy Borussia M'gladbach zakończy sezon w pierwszej czwórce?