Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

PKO Ekstraklasa. Kibice wrócą na stadiony 19 czerwca. Jest jeden warunek

Zgodnie z decyzją premiera, od 19 czerwca imprezy masowe będą mogły odbywać się z udziałem publiczności. Jednak ostatni wzrost liczby osób zakażonych koronawirusem sprawił, że pojawiła się możliwość zmiany tego terminu.
Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
kibice Wisły Kraków WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: kibice Wisły Kraków

Mecze PKO Ekstraklasy rozgrywane są bez udziału kibiców. To ma się zmienić 19 czerwca. Zgodnie z decyzją premiera Mateusza Morawieckiego, od tego dnia możliwa będzie organizacja imprez masowych z udziałem kibiców. Dla fanów dostępnych będzie jedna czwarta miejsc na stadionie.

Nie jest jednak wykluczone, że w obliczu wzrostu liczby zakażeń w Polsce (1750 od soboty 5 czerwca do poniedziałku 7 czerwca) decyzja ta zostanie zmieniona. Wszystko z obawy przed rozprzestrzenieniem się epidemii koronawirusa. Fani spragnieni oglądania na żywo piłkarskich meczów niecierpliwie czekają na ostateczną informację przekazaną przez premiera.

Z ustaleń "Super Expressu" wynika, że termin wpuszczenia kibiców na stadiony nie będzie zmieniony. Dodany zostanie jeden warunek, od którego zależne będzie otwarcie bram obiektów sportowych dla fanów. Chodzi o regionalizację. Decyzję ma podejmować dany wojewoda.

W praktyce wyglądać to będzie następująco: klub występuje do wojewody, a ten na podstawie konsultacji z odpowiednimi służbami sanitarnymi, w zależności od sytuacji epidemicznej w danym regionie, podejmie decyzję. Może się okazać, że część meczów odbywać się będzie z kibicami, a część - w najbardziej zagrożonych regionach - bez fanów na trybunach.

Czytaj także:
Liga Europy. Media: Dwa miasta są gotowe do przejęcia finału, a Gdańsk poczeka do 2021 r.
Radosław Majewski będzie trenował ze Zniczem Pruszków. "Jestem naładowany"

ZOBACZ WIDEO: Zrobimy sobie w Polsce "drugie Bergamo"? "We Włoszech wszystko zaczęło się od meczu piłki nożnej!"Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×