Bundesliga. Szczęście tym razem dopisało Piątkowi. Zobacz bramkę Polaka

Polski napastnik otworzył wynik w meczu Hertha Berlin - Eintracht Frankfurt. W taki sposób Krzysztof Piątek podziękował swojemu trenerowi za zaufanie. Bo pierwszy raz od restartu ligi niemieckiej wyszedł w podstawowym składzie.

Marek Bobakowski
Krzysztof Piątek PAP/EPA / JOHN MACDOUGALL / Na zdjęciu: Krzysztof Piątek
To już trzecia bramka Krzysztofa Piątka od chwili, gdy Bundesliga wróciła do gry po przerwie spowodowanej epidemią koronawirusa. 27 maja Polak zdobył gola z rzutu karnego (TUTAJ więcej szczegółów), 30 maja trafił z gry (KLIKNIJ, a dowiesz się więcej) i dzisiaj (13 czerwca) dołożył kolejne trafienie. W sumie w sezonie 2019/20 polski napastnik ma 11 bramek (biorąc pod uwagę występy w AC Milan, Hertha Berlin i reprezentacji Polski).

Spotkanie Hertha Berlin - Eintracht Frankfurt Polak rozpoczął w pierwszym składzie. Czy to oznacza, że Bruno Labbadia zaufał już na stałe Piątkowi? Polski napastnik na stałe wskoczy do wyjściowej "11" berlińczyków?

Tego nie wiemy, ale Polak w 24. minucie zrobił wszystko, aby przekonać do siebie szkoleniowca. Dopisało mu nieco szczęście, ale trzeba mu oddać, że wszedł dynamicznie w gąszcz nóg kilku obrońców i pokonał bramkarza Eintrachtu, dając gospodarzom prowadzenie 1:0.

Zobacz bramkę Piątka.

Po czerwonej kartce, którą w doliczonym czasie gry I połowy obejrzał Dedryck Boyata, Hertha całą drugą połowę musiała walczyć w osłabieniu. Efekt? Bramki: Basa DostaAndre Silvy (dwie) i Obite N'Dicka dały gościom wysokie zwycięstwo - 4:1 (relację pomeczową przeczytasz TUTAJ >>).

Spotkanie Hertha - Eintracht zostało rozegrane w ramach 31. kolejki obecnego sezonu. Do końca ligi pozostały jeszcze trzy tury meczów. 27 czerwca w Niemczech zostanie zakończony sezon ligowy 2019/20.

Ile bramek w ostatnich trzech kolejkach Bundesligi strzeli Piątek?